Мінфін презентував законопроєкт щодо імплементації CRS в Україні — PRAVO.UA Мінфін презентував законопроєкт щодо імплементації CRS в Україні — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мінфін презентував законопроєкт щодо імплементації CRS в Україні

Мінфін презентував законопроєкт щодо імплементації CRS в Україні

  • 16.08.2022 13:41

Міністерство фінансів України презентувало законопроєкт стосовно імплементації міжнародного стандарту ОЕСР щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей (стандарт CRS).

Законопроєкт Міністерство фінансів України розробило за підтримки Програми Європейського Союзу з управління державними фінансами в Україні (Проєкт EU4PFM) у рамках робочої групи, до якої входили представники ДПС, НБУ, НКЦПФР та Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики.

«Ми завершуємо важливий етап роботи на шляху до практичного приєднання України до міжнародного автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в рамках Багатосторонньої угоди CRS.

Законопроєкт, який ми сьогодні презентуємо, має створити законодавче підґрунтя для практичного впровадження відповідних процедур у цій сфері.

До того ж це суттєвий крок на шляху виконання Україною своїх зобов’язань як кандидата в члени ЄС, зокрема як держави, яка прагне бути рівним партнером серед рівних у європейській спільноті», — наголосила заступник міністра фінансів України Світлана Воробей, відкриваючи захід.

Представники Мінфіну та експерти EU4PFM ознайомили слухачів з основними положеннями законопроєкту, розповіли про ключові дати та заходи, які потрібно вжити бізнесу для підготовки до виконання вимог стандарту CRS.

Стандарт CRS був розроблений організацією економічного співробітництва і розвитку (OECD – Organisation for Economic Co-Operation and Development). Він передбачає щорічний автоматичний обмін податковою інформацією між державами – учасницями  Багатосторонньої конвенції про співробітництво між компетентними органами з питань автоматичного обміну інформацією по стандарту CRS.

Обмін податковою інформацією відносно рахунків юридичних і фізичних осіб буде проводитись автоматично, щорічно і за принципом резидентства (на відміну від закону FATCA, де використовується принцип громадянства).

Суть обміну полягає в тому, що банки збирають інформацію про фінансову діяльність за корпоративними рахунками компаній, індивідуальними рахунками фізичних осіб, приватних фондів і трастів, після чого передають її податковим органам своєї країни, котрі скеровують цю інформацію в країну податкового резидентства власника такого рахунка.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA