прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мінекономіки пропонує дозволити залучати жінок, що мають дітей до 3 років, до нічних і наднормових робіт

Мінекономіки пропонує дозволити залучати жінок, що мають дітей до 3 років, до нічних і наднормових робіт

  • 19.08.2021 12:55

Міністерство економіки України пропонує до громадського обговорення законопроєкт щодо вдосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників.

Документ передбачає низку змін до Кодекс законів про працю України щодо гарантій прав вагітних жінок та працівників, які мають дітей.

Зокрема, пропонується, щоб вагітну жінку звільняли від виконання роботи на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю, у робочий час. На час проведення медичного обстеження за вагітною жінкою зберігатиметься середня заробітна плата.

Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами має становити щонайменше 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), а частину такої відпустки, що передує пологам, продовжать на кількість календарних днів, що дорівнює періоду між передбачуваною у медичному висновку та фактичною датою пологів, без зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Також пропонується встановити нові обмеження щодо залучення до нічних і наднормових робіт, робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, скерування у відрядження.

Зокрема, закріплюється заборона на залучення вагітних жінок і жінок, які вигодовують дитину віком до півтора року, до:

  • нічних і наднормових робіт,
  • робіт у вихідні, святкові і неробочі дні,
  • відряджень.

Працівники, які мають дітей віком до трьох років або дітей з інвалідністю (крім осіб, визначених частиною 1 цієї статті), зможуть залучатись до нічних і наднормових робіт, робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, скеровуватися у відрядження за їх згодою.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA