прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міндовкілля впроваджує спеціальну методику, за якою розраховуватимуть шкоду від російських суден морському середовищу

Міндовкілля впроваджує спеціальну методику, за якою розраховуватимуть шкоду від російських суден морському середовищу

  • 28.10.2022 17:33
Рубрика Новини

Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблено та затверджено Методику визначення збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу в межах територіального моря, виключної морської (економічної) зони та внутрішніх морських вод України в Азовському та Чорному морях. Пор це повідомляє “Урядовий портал”.

Методика дасть змогу розраховувати кількість скинутих у морські води забруднювальних речовин із російських військових суден, кораблів, інших плавучих засобів, а також визначатиме загальний розмір шкоди у грошовому еквіваленті (в доларах США).

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець з цього приводу зазначив:

«Ці розрахунки надалі будуть використані у судах для стягнення збитків з рф відповідно до принципів і норм міжнародного права. Сьогодні ми розробляємо методики розрахунку шкоди довкіллю від військових дій. Фактично Україна робить те, що до нас не робив ніхто у світі. По-перше, це потрібно, щоб російський окупант заплатив за всі скоєні злочини на нашій землі. По-друге, щоб кожна країна, яка колись надумає з будь-яких причин розв’язати війну, розуміла, що це обійдеться їй дорого».

Наразі Азовське та Чорне моря значно потерпають від агресії рф в Україні. Серед наслідків військових дій не лише шумове забруднення, яке значно травмує морську фауну, зокрема дельфінів. Та не тільки органічне забруднення внаслідок руйнування систем очищення стічних вод у прибережних містах і селах.

Водночас, як зазначають в уряді, варто враховувати також шкоду, яка заподіюється внаслідок:

  • нафтового забруднення, що веде до руйнування нейстону – водоростей і дрібних безхребетних, які живуть біля поверхневої плівки води (в морській піні);
  • хімічного забруднення внаслідок потрапляння до води ракетного палива, яке містить металоорганічні з’єднання, а також гептил, який є дуже токсичним і канцерогенним, тощо.

Тож відтепер уся шкода обраховуватиметься фахівцями Держекоінспекції за новою методикою.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA