Мін’юст подав до ВАКС 52 позови про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб — PRAVO.UA Мін’юст подав до ВАКС 52 позови про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мін’юст подав до ВАКС 52 позови про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб

Мін’юст подав до ВАКС 52 позови про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб

  • 19.06.2024 14:52

Згідно з даними Державного реєстру санкцій Україна застосувала санкції до 10 086 фізичних осіб та 7 125 юридичних осіб. Загальна цифра – 17 211.

Після 24 травня 2022 року – дати створення Департаменту санкційної політики (ДСП) – усього застосовано санкції до 12 828 осіб, з них до 10 295 осіб застосовано санкцію у вигляді блокування активів. Про це повідомила заступник міністра юстиції України Інна Богатих.

З метою виявлення та розшуку активів підсанкційних осіб направлено 16 059 запитів до державних органів та проаналізовано 12 923 відповідей.

Як повідомила Інна Богатих, ДСП подав до ВАКС 52 позовні заяви про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб, з яких: на розгляді у ВАКС знаходиться 7 позовних заяв, на стадії апеляції – 4 позовні заяви, 41 рішенням, які набрали законної сили, задоволено позови Мін’юсту. Рішеннями ВАКС, що набрали законної сили, санкцію стягнення активів в дохід держави застосовано до 49 підсанкційних осіб.

Загалом в дохід держави орієнтовно стягнуто активи:

  • грошових коштів на суму близько 208 млн грн;
  • права вимоги на кошти, в т.ч. компенсацію еквівалентно 41 млн грн;
  • корпоративних прав у 58 підприємствах;
  • об’єктів нерухомого майна (земельні ділянки, виробничі приміщення, будинки, квартири, цехи) – 184;
  • рухомого майна (транспорт, судна, авіадвигуни/авіазапчастини, обладнання) – 894 об’єкти, з них – 7 авіаційних двигунів;
  • історичних та культурних цінностей – 537 штук.

Як зазначили в Мін’юсті, різноманітність стягнутих активів – від транспортних засобів, об’єктів нерухомості, цінних об’єктів мистецтва до корпоративних прав у компаніях, якими підсанкційні особи володіють прямо та опосередковано (через інших фізичних чи юридичних осіб) у контексті основних найбільших кейсів – це справи російських олігархів О. Дерипаски, братів Ротенбергів, М. Шелкова, В. Євтушенкова, Є. Гінер, Е. Худайнатова та колишнього українського президента В. Януковича.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA