Мера Мукачева і голову райради викрито на зловживанні службовим становищем — PRAVO.UA Мера Мукачева і голову райради викрито на зловживанні службовим становищем — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мера Мукачева і голову райради викрито на зловживанні службовим становищем

Мера Мукачева і голову райради викрито на зловживанні службовим становищем

  • 25.06.2024 12:53

СБУ спільно з НАБУ та САП викрили міського голову та голову районної ради одного з міст Закарпатської області у причетності до корупційних схем. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За матеріалами справи, посадовці зловживали службовим становищем із метою продажу за заниженою вартістю земельної ділянки в центрі міста площею понад 3 га.

Організатор схеми – голова районної ради – є впливовим авторитетом у кримінальному середовищі регіону. В минулому двічі обирався народним депутатом, у т.ч. від забороненої зараз «Партії регіонів».

За інформацією українських ЗМІ, йдеться про мера Мукачева Андрія Балогу та голову Мукачівської райради Михайла Ланя.

Слідством встановлено, що на сесії міськради міський голова забезпечив прийняття рішення про продаж ділянки за ціною, заниженою майже у 9 разів. При цьому покупцем ділянки стало приватне товариство, фактичним контролером якого є голова районної ради.

Підставою для цього стала експертна грошова оцінка із заниженою вартістю ділянки. За матеріалами справи, за «занижений висновок» власникам компанії-оцінювачки дали хабар. Унаслідок таких оборудок землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн продали за 9,6 млн грн.

Крім того, за матеріалами справи, міський голова особистим рішенням надав товариству розстрочення платежу на 6 місяців.

Наразі співробітники СБУ та НАБУ затримали міського голову, голову районної ради, ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин міської ради.

Відповідно до вчинених злочинів посадовцям, а також двом власникам компанії-оцінювачки та оцінювачу готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
  • ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
  • ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги).
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA