Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана парламентом» — PRAVO.UA Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана парламентом» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана парламентом»

Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана парламентом»

  • 22.10.2021 16:19
Рубрика Новини

У рамках XV Щорічного форуму з корпоративного права, який традиційно проводить Асоціація правників України, виступив Максим Лібанов, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Пан Лібанов під час свого виступив говорив про стан розгляду і нововведення нового проєкту Закону «Про акціонерні товариства» (АТ).

На розгляді у Верховній Раді вже другий рік перебуває нова редакція закону про АТ. Влітку законопроєкт було прийнято в першому читанні. З літа відбувалася підготовка законопроєкту до другого читання. Максим Лібанов сподівався на те, що законопроєкт буде прийнято швидше.

З огляду на різні причини процес підготовки затримався. Хоча така затримка дала можливість  під новим кутом подивитись на дискусійні питання.

«Наразі ми на фінальній стадії, влітку профільний комітет схвалив текст до другого читання. Ми працювали над тим, щоб підготувати проєкт закону до другого читання максимально якісно. Ми очікуємо, що на початку листопада законопроєкт буде розглянутий і підтриманий парламентом. Стосовно строків набуття чинності – передбачається, що закон має набути чинності з 1 січня 2022 року, за винятком деяких положень. На питання, пов’язані з електронним голосуванням, закладено ще один рік», – зазначив спікер.

Закон здебільшого розширює диспозитивність діяльності АТ, проте, якщо йому зручно функціонувати в чинному форматі, цей формат також можна буде лишити. Це потрібно буде зафіксувати у статуті.

 З 1 січня 2022 року з’являться дві моделі корпоративного управління: однорівнева і дворівнева. АТ ніхто не заборонятиме використовувати дворівневі системи, проте з’явиться можливість використовувати однорівневу, яка притаманніша загальній системі права.

Проведення загальних зборів буде можливим у декількох форматах:

  1. Класичні очні збори – проводяться офлайн в одному конкретному місці.
  2. Дистанційні збори, які проводяться в тимчасовому порядку через пандемію. Декілька сотень АТ проводили збори, застосовуючи цю конструкцію, тому логічно, що парламент пропонує трансформувати цей формат із тимчасового інструмента в постійний і надати відповідний мандат комісії, яка буде визначати порядок цих зборів.
  3. Електронні збори  – проводяться онлайн за допомогою електронної системи (в ідеалі – через застосунок, але, скоріше за все, через певне вебрішення): акціонер може зайти у систему за допомогою певного коду доступу і скористатись певним бюлетенем, зафіксувавши власне волевиявлення. 

У 2023 році буде надано можливість використовувати електронне голосування в очних зібраннях. Класичні очні зібрання будуть трансформовані в так звані змішані.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA