"Маємо створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України" – Володимир Зеленський звернувся до учасників публічних дебатів «Війна і закон» у Парижі — PRAVO.UA "Маємо створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України" – Володимир Зеленський звернувся до учасників публічних дебатів «Війна і закон» у Парижі — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » "Маємо створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України" – Володимир Зеленський звернувся до учасників публічних дебатів «Війна і закон» у Парижі

“Маємо створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України” – Володимир Зеленський звернувся до учасників публічних дебатів «Війна і закон» у Парижі

  • 05.10.2022 10:37
Фото: https://www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників публічних дебатів «Війна та право», що тривають у межах Ночі права (La Nuit du Droit), ініційованої головою Конституційної ради Франції Лораном Фабіусом. Захід проводиться в Парижі щороку з 2017-го, традиційно 4 жовтня, у річницю ухвалення французької Конституції. Він покликаний допомогти громадянам зрозуміти свої права. Цьогоріч проводиться четверта Ніч права, у межах якої по всій Франції відбувається понад сто різних заходів, присвячених дискусіям на тему «Війна та право». Зокрема, обговорюється роль закону у протидії війні, забезпечення правосуддя, справедливості та відповідальності тощо.

У своєму зверненні Володимир Зеленський представив український погляд на те, як право може гарантувати мир та яким має бути механізм покарання за злочин агресії. Високо оцінивши діяльність Міжнародного кримінального суду, він акцентував на необхідності створення також і спеціального трибуналу:

«Щоб і первісний злочин збройної агресії отримав справедливу відповідь, ми маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду. Маємо створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Щоб він зміг покарати тих, кого, на жаль, не можуть дістати Міжнародний кримінальний суд та всі інші наявні судові інституції світу.

Всі ви знаєте, як керівництво росії за брехливими розповідями про державний суверенітет ховається від справедливої відповідальності за скоєне. Нам треба це подолати.

Проєкт відповідного міжнародного договору для створення спецтрибуналу нещодавно був представлений у Києві дипломатам з країн – наших партнерів. Однак ми пропонуємо цей договір не лише нашим партнерам, а й усім у світі, хто цінує міжнародний правопорядок.

Коли ми укладемо договір і створимо cпецтрибунал щодо російської агресії, то вже сам факт підготовки обвинувальних актів і видача ордерів на арешт тих, хто спланував і наказав розпочати цю агресію, буде найпотужнішим сигналом усім іншим потенційним агресорам у світі, що війна неминуче карається, а винні – притягаються до відповідальності, що право завжди діє і завжди панує закон, а людяність гарантовано захищена», — наголосив Володимир Зеленський.

У своєму виступі Президент України звернув увагу і на питання компенсацій за всі втрати й руйнування.

«Вже зараз, у жовтні, ми пропонуємо всім, хто цінує міжнародне право, підтримати на засіданні Генеральної асамблеї ООН фундаментальну резолюцію. Резолюцію, що підтвердить міжнародно-правове зобов’язання росії з виплати репарацій за цю війну і визнає необхідність компенсаційного механізму, через який таке зобов’язання може бути реалізоване», — повідомив Володимир Зеленський.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA