прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Має бути створено спеціальний трибунал для покарання росії за злочин агресії проти України — Володимир Зеленський презентував в ООН формулу миру

Має бути створено спеціальний трибунал для покарання росії за злочин агресії проти України — Володимир Зеленський презентував в ООН формулу миру

 • 22.09.2022 10:19
Фото: https://www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на загальних дебатах 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, представив формулу миру, яка має гарантувати мир для будь-якої нації, яка стала жертвою збройної агресії.

Володимир Зеленський назвав 5 складових частин  цієї формули:
 • покарання за агресію;
 • захист життя;
 • відновлення безпеки й територіальної цілісності;
 • гарантії безпеки;
 • рішучість захищатися.
Ключовим комплексним пунктом формули він вважає покарання.

«Санкції проти агресора — це частина формули миру. Блокування торгівлі й відносин з агресором — це частина формули миру. Все це — покарання», — наголосив Володимир Зеленський.

 • Поки агресор є стороною ухвалення рішень у міжнародних організаціях, його треба ізолювати в них, принаймні на час агресії. Позбавити права голосу. Позбавити прав делегації. Позбавити права вето, якщо це член Радбезу ООН. Тобто покарати всередині інституцій.
 • Має бути створений спеціальний трибунал для покарання росії за злочин агресії проти нашої держави. Це те, що стане сигналом для всіх потенційних агресорів, що вони повинні цінувати мир, інакше будуть притягнуті до відповідальності світом. Ми підготували конкретні кроки для створення такого трибуналу. Вони будуть представлені всім державам.
 • Україна звернеться до Генеральної асамблеї ООН щодо підтримки необхідності створення й міжнародного компенсаційного механізму. Росія має заплатити за цю війну своїми активами.

У своєму виступі Президент України виділив, зокрема, такі тези:

 • Кожна держава, проти якої спрямована збройна агресія, потребує можливості захищати своїх громадян і звільняти свою територію. Якщо для цього треба допомогти зброєю чи снарядами, це має бути. Якщо для цього потрібно допомогти фінансами, це має бути. Якщо для цього треба допомогти розвідданими, це має бути.
 • Треба обмежити ціни, за якими росія відправляє на експорт свої енергоресурси.
 • Треба визнати нарешті росію державою – спонсором тероризму. На всіх рівнях. В усіх країнах, які сповідують цінності миру й захисту людського життя. Юридично. Політично. Якщо ви не маєте юридичного механізму, ви можете ухвалити політичне рішення – на рівні парламентів. Це фундамент для відновлення елементів глобальної безпеки. Якщо цей сильний крок буде зроблено, відпадуть сумніви, чи робити інші життєво необхідні кроки.
 • Ми маємо пропозиції щодо модернізації архітектури безпеки для України, а отже, й для Європи та світу, яка не допустить більше жодної агресії проти нас. Ми вже представляємо їх партнерам. Це пропозиції юридично обов’язкових багатосторонніх і двосторонніх договорів.

Він також висловив переконання, що імплементація української формули миру де-факто стане реформою ООН.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA