прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Людмилу Денісову звільнили з посади омбудсменки

Людмилу Денісову звільнили з посади омбудсменки

  • 31.05.2022 17:28

Сьогодні Верховна Рада України звільнила Людмилу Денісову з посади уповноваженої ВР з прав людини, за – 234 депутати.

До цього представники деяких ЗМІ, правозахисники, психологи та інші особи опублікували звернення до омбудсменки щодо стилістики повідомлень про статеві злочини під час війни.

Вчора ж пані Денісова заявила, що Офіс Президента не влаштовує її «активна діяльність зі збору інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях». Вона наголосила, що таке звільнення буде незаконним, оскільки нещодавні зміни до законів про функціонування держслужби та місцевого самоврядування під час воєнного стану не відповідають спеціальному Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.

Дійсно, частина 3 статті 4 цього закону передбачає, що не можуть бути припинені повноваження омбудсмена у разі запровадження воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях.

Водночас п. 4 ст. 12 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” встановлює, що у період дії воєнного стану Верховна Рада України може прийняти рішення про звільнення посадової особи з посади, призначення на яку та звільнення з якої віднесено до повноважень Верховної Ради України, крім підстав, передбачених спеціальними законами, також у разі висловлення недовіри такій посадовій особі (за винятком посадових осіб, призначення на посади та звільнення з посад яких здійснюється Верховною Радою України за поданням Президента України або Кабінету Міністрів України).

Людмила Денісова була обрана на посаду уповноваженої з прав людини 15 березня 2018 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA