Legrant довела завищення орендної плати внаслідок дискримінації стивідора з боку уповноважених органів державної влади — PRAVO.UA Legrant довела завищення орендної плати внаслідок дискримінації стивідора з боку уповноважених органів державної влади — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Legrant довела завищення орендної плати внаслідок дискримінації стивідора з боку уповноважених органів державної влади

Legrant довела завищення орендної плати внаслідок дискримінації стивідора з боку уповноважених органів державної влади

  • 23.11.2022 15:06
https://legrant.com.ua/
Експертний партнер

Юридична компанія Legrant успішно реалізувала знаковий для портової галузі кейс щодо визнання дій територіального відділення Фонду державного майна України стосовно портового оператора дискримінаційними.

Днями Апеляційний суд підтвердив висновки Антимонопольного комітету України у справі щодо порушення економічної конкуренції з боку уповноважених органів державної влади, внаслідок чого стивідор вимушено сплачував завищену орендну плату за користування держмайном упродовж тривалого часу.

Портовий оператор звернувся до Legrant з проханням вирішити складний спір щодо плати за орендоване держмайно. Як виявилося, кілька років поспіль уповноважені органи державної влади зволікали з пролонгацією договору оренди. Наприкінці завершення його строку дії стивідору запропонували  вкрай завищену ставку орендної плати, яка втричі перевищувала економічно обґрунтований рівень. Опинившись фактично на межі втрати бізнесу через ризики припинення дії договору, стивідор був змушений погодитись на конче невигідний розмір орендних платежів та сплачувати їх упродовж тривалого часу.

Щоб захистити інтереси портового оператора, Legrant звернулася до Антимонопольного комітету. АМКУ встановив, що уповноважені органи влади, зокрема територіальне відділення ФДМУ, порушили законодавство про економічну конкуренцію під час пролонгації договору. Органи влади оскаржили рішення у судовому порядку, однак  Господарський суд міста Києва підтвердив законність та обґрунтованість рішення АМКУ на користь портового оператора. Тепер аналогічних висновків дійшов і суд апеляційної інстанції.

«Поза сумнівом, це прецедентний кейс для всього портового бізнесу. Вперше в історії галузі ми домоглися перегляду орендної плати, довівши порушення економічної конкуренції та дискримінаційний підхід з боку уповноважених органів державної влади. Критично важливо також і те, що суд не лише наголосив на неприпустимості дискримінації портового оператора, але й визнав вимушений характер згоди стивідора на сплату орендної плати та економічно необґрунтовану завищену ставку. Такий підхід дасть змогу перевести справу в прикладну площину відшкодування стивідору завданих збитків, а вони сягають десятків мільйонів гривень», – коментує керуюча партнерка Legrant Тетяна Тітаренко.

Справу супроводжувала команда Legrant, зокрема адвокати Людмила Сизоненко та Ярослав Дабіжа під загальним керівництвом керуючої партнерки Тетяни Тітаренко.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA