Legal High School: нюанси оподаткування та бухгалтерського супроводу міжнародних компаній — PRAVO.UA Legal High School: нюанси оподаткування та бухгалтерського супроводу міжнародних компаній — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Legal High School: нюанси оподаткування та бухгалтерського супроводу міжнародних компаній

Legal High School: нюанси оподаткування та бухгалтерського супроводу міжнародних компаній

  • 20.12.2022 11:27

15 грудня на сторінці освітньої платформи Legal High School у Facebook відбувся прямий ефір «Бухгалтерський супровід міжнародних компаній» за участі Анни Швиденко, партнерки STRON.

«Ми як юристи знаємо, скільки існує різних юрисдикцій у світі. Коли приходить клієнт із проханням зареєструвати компанію, ми всі розуміємо, скільки існує нюансів, на які потрібно звернути увагу», — зазначила Анна Швиденко.

Як зауважила юристка, кожна компанія за час свого існування проходить безліч етапів із підготовки звітів, що подаються мільйони разів. Так, завжди важливо усвідомлювати основи адміністрування будь-якої такої компанії. Починаючи із податку на прибуток, що стягується саме з прибутку компанії та розраховується за формулою «дохід — витрати підприємства», варто пам’ятати, що для зменшення оподаткованої бази не можуть враховуватись дивіденди та інші кошти, не пов’язані із господарською діяльністю.

Платниками податків можуть бути як резиденти, так і нерезиденти, у зв’язку із чим існує два підходи до оподаткування таких осіб: територіальний та національний, або світовий. Партнерка STRON зазначила, що в разі застосування першого податок на прибуток сплачується із прив’язкою до території, що є джерелом походження прибутку: якщо компанія веде свою діяльність на території певної країни, має звідти прибуток, то деякі юрисдикції використовують саме цей підхід. Є держави, що користуються в податковій практиці національним (світовим) методом, тобто оподатковують прибуток підприємства з усіх доходів, незалежно від джерела їх походження.

Як приклад Анна Швиденко навела кейси Мальти, Франції та Португалії, де застосовуються одні з найвищих ставок на податок на прибуток (35, 25 та 21 відсоток відповідно). Найменшу ж податкову ставку на прибуток серед країн Європи встановила Угорщина — лише 9 відсотків. Кожна компанія повинна подавати щорічний звіт, календарні межі якого встановлюються кожною країною самостійно. Так, наприклад, у Гонконзі податкова служба щороку публікує декілька періодів, котрі може обрати компанія для звітування найзручніший варіант.

Важливо враховувати, що в більшості європейських країн необхідно сплачувати авансовий корпоративний податок. Наприклад, в Австрії податкова служба самостійно розраховує суму, що має бути сплачена, використовуючи спеціальні коефіцієнти та зважаючи на економічні показники за щорічним звітом від вашої компанії за попередній рік. Окрім того, існує практика використання мінімального корпоративного податку, що сплачується у тій же Австрії незалежно від розміру податку на прибуток за спеціальною фіксованою ставкою.

Говорячи про податок на додану вартість, партнерка STRON звернула увагу на практику застосування стандартної та зниженої ставки, що поширюється на певні групи товарів та послуг. У Франції на онлайн-книги поширюється ставка в лише 4 відсотки ПДВ, що є набагато нижчою за стандартну ставку по країні у 20 відсотків, тому важливо дослідити найбільш вигідні юрисдикції під діяльність конкретної компанії. Важливим є й те, що в країнах Європи існує практика добровільно ставати на облік платників ПДВ, що значно полегшує ведення діяльності компанії, адже контрагенти в Європі неохоче співпрацюють із тими, хто не має європейського ПДВ-номера: це створює складнощі під час звітування й розрахунків.

Детальніше про шлях оподаткування кожного товару, спрощені системи оподаткування, податок на репатріацію, контрольовані іноземні компанії, а також трансфертне ціноутворення ви зможете дізнатись, переглянувши запис вебінару.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA