прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КСУ відмовився від участі в міжнародній конференції, куди запросили представників рф та рб обговорювати «конституційне правосуддя та мир»

КСУ відмовився від участі в міжнародній конференції, куди запросили представників рф та рб обговорювати «конституційне правосуддя та мир»

  • 30.09.2022 14:49

Конституційний Суд України не буде брати участі в роботі 5-го конгресу Всесвітньої конференції конституційного правосуддя з огляду на збереження членства конституційних судів росії та білорусі в цій всесвітній організації.

Про це інформує управління комунікацій КСУ та міжнародного співробітництва.

Зокрема, сьогодні, 30 вересня 2022 року, в.о. Голови КСУ Сергій Головатий повідомив про це листом голову КС Республіки Індонезія Анвара Усмана, що головує у Всесвітній конференції конституційного правосуддя, та генерального секретаря вказаної організації Шнутца Рудольфа Дюрра.

Говорити про «мир»?

У листі Сергій Головатий наголосив, що органи конституційної юрисдикції рф та рб прямо або опосередковано брали участь у легітимізації агресивних дій урядів цих держав. У зв’язку з цим він 4 березня 2022 року звернувся до бюро та секретаріату ВККП з відкритим листом із пропозицією розглянути питання про припинення членства конституційних судів цих держав.

Кожен день перебування конституційних судів рф та рб у складі ВККП підриває її авторитет, сформований роками, і ставить під сумнів щирість задекларованих цілей ВККП.

«Оскільки на обговорення 5-го конгресу ВККП винесено питання «Конституційне правосуддя та мир», ми вважаємо, що участь представників конституційних судів Російської Федерації та Республіки Білорусь, що є інституціями держав, у яких при владі перебувають авторитарні режими, неприпустима», — підкреслюється в листі виконувачем обов’язків Голови КСУ.

Підтримка можливості виключення

Також звернуто увагу, що КСУ підтримує ініціативу Конституційного суду Литовської Республіки про внесення змін до статуту ВККП щодо припинення членства в організації Генеральною асамблеєю ВККП.

Також читайте: Реагування на прояви колабораціонізму в судовій системі — ВРП просить дозволити їй працювати у неповноважному складі

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA