600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КСУ розпочав розгляд справи про конституційність припису Сімейного кодексу України щодо матеріальної допомоги одному з подружжя

КСУ розпочав розгляд справи про конституційність припису Сімейного кодексу України щодо матеріальної допомоги одному з подружжя

  • 11.05.2023 18:08

Сьогодні, 11 травня 2023 року, Велика Палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України частини 4 статті 75 Сімейного кодексу України.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Галина Юровська повідомила про зміст конституційного подання та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Суддя-доповідач зазначила, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України із клопотанням перевірити на відповідність статтям 3, 8, 48 Конституції України частину 4 статті 75 Кодексу.

Згідно з частиною 4 статті 75 Кодексу «один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом».

Автор клопотання стверджує, що «призначення особі з інвалідністю відповідної пенсії або іншої соціальної виплати не може залежати від виплат, які здійснює один із подружжя на утримання іншого, який є особою з інвалідністю. Факт призначення державою пенсії по інвалідності не може впливати на факт призначення судом аліментів на утримання одного з подружжя або ж виключати його. Потреби непрацездатної людини, як правило, не обмежені тими звичайними потребами, які має здорова людина, тому спричиняють додаткові витрати на лікування, оздоровлення, харчування, що зумовлено іншим, відмінним способом життя такої людини».

КСУ дослідив матеріали справи на відкритій частині та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Поділитися
Теги КСУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA