Кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя пропонують посилити — РНБО — PRAVO.UA Кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя пропонують посилити — РНБО — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя пропонують посилити — РНБО

Кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя пропонують посилити — РНБО

  • 23.06.2023 17:41
Фото: https://www.president.gov.ua

Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України, на якому, зокрема, розглядалося питання судової системи: реформування, відповідальності за корупційні правопорушення, судового захисту бізнесу та інвесторів.

«Віцепрем’єр-міністр Стефанішина поінформувала РНБО щодо проміжної усної оцінки Єврокомісією нашого інституційного прогресу, зокрема це стосується судової реформи. Зроблено дійсно багато», — зазначив Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні за підсумками засідання РНБО.

Він наголосив, що досягнутий прогрес розглядається це лише як необхідна основа для власних зобов’язань перед українцями щодо справедливості. На думку глави держави, кейс уже колишнього Голови Верховного Суду та інші такі ситуації в судовій системі вимагають жорсткішої державної політики стосовно вимог до суддів, до всіх, хто працює в системі правосуддя, та їхньої відповідальності за порушення. За корупційні порушення.

«Верховна Рада України зверталася до РНБО. Сьогодні ми звернення розглянули. Доповідали голова Верховної Ради Стефанчук, голова Комітету парламенту з питань правової політики Маслов… Отже, пропозиції:

Посилити кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя — і щоб це було відчутно. Від 10 до 15 років із конфіскацією майна… І щоб це стосувалось тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках.

Наступне: мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду… Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок», — заявив Володимир Зеленський.

На думку Президента, перевіряти суддів варто, зокрема, з використанням детектора брехні. Він також наголосив на важливості посилення ролі суду присяжних, розширення випадки його застосування в Україні.

Іще окремо РНБО обговорила питання про захист прав бізнесу та інвесторів у судах. «Це фундаментальне завдання. Сильна економіка – це захищені інвестиції, це гарантований захист права власності. І це має бути. Якщо потрібен окремий механізм, який захищатиме бізнес, права інвесторів, то маємо це забезпечити. Відповідні пропозиції є», — повідомив Президент.

Поділитися
Теги рнбо

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA