Криміналізація контрабанди товарів та підакцизних товарів, недостовірного декларування — PRAVO.UA Криміналізація контрабанди товарів та підакцизних товарів, недостовірного декларування — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Криміналізація контрабанди товарів та підакцизних товарів, недостовірного декларування

Криміналізація контрабанди товарів та підакцизних товарів, недостовірного декларування

  • 24.12.2021 11:37

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів.

Члени Комітету під час засідання розглянули проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів № 5420.

Прийнятим Верховної Радою 13 липня 2021 р. законопроєктом пропонується встановити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів.

Законопроєктом пропонується:

  • внести зміни до статей 201 та 2011 Кримінального кодексу України;
  • доповнити Кодекс новими статтями 201-2, 201-3, якими встановити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів;
  • внести зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, якими слідчі органів безпеки позбавляються права проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, передбачених статтею 201-1 КК України, а детективи органів Бюро економічної безпеки України наділяються повноваженнями щодо проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, передбачених статтями 201-1, 2012-, 201-3 КК України.

За результатами розгляду пропозицій  було підготовлено порівняльну таблицю законопроєкту до другого читання, яка містить 216 пропозицій і поправок. З них 50 – враховано (або враховано частково), 166 – відхилено.

Олександр Бакумов доповів про основні зміни до законопроєкту, які систематизовано в порівняльній таблиці. Зокрема, пропонується виключити такі слова, як «дії, спрямовані на …», тобто залишили ту норму статті 201, яка діяла. Також пропонується підняти межу контрабанди, після якої настає кримінальна караність діяння.

Народні депутати розглянули та врахували п’ять додаткових правок Комітету. Ними деталізовано, що необхідно розуміти під переміщенням товарів через державний кордон, тобто контрабандою.

За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт № 5420 у другому читанні та в цілому.

Читайте також: Уряд схвалив законопроєкт, який удосконалює здійснення досудового розслідування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Zabavi 3.09.23
IKAR 10.09.23
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA