Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Новости » Крига скресла: КАС ВС повернувся до розгляду справи № 9901/517/19, що стосується кандидатів у спеціалізовані суди

Крига скресла: КАС ВС повернувся до розгляду справи № 9901/517/19, що стосується кандидатів у спеціалізовані суди

  • 21.10.2020 15:35

Учора в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду після тривалої перерви врешті-решт відбулося засідання у справі № 9901/517/19 за позовом кандидата в судді Василя Ярощука до ВККС про визнання протиправними окремих положень рішення від 17 вересня 2019 року № 642/дс-19.

Позивач оскаржив рішення Комісії в частині допуску до участі в оголошеному 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів спеціалізованих судів 18 осіб, стосовно яких відповідачем 7 серпня 2019 року внесено рекомендації до Вищої ради правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів. Це так звані двійники — кандидати з двома рекомендаціями Комісії. Щоправда, з часом цю проблему вдалося врегулювати — більшість «кандидатів-двійників» самостійно відмовилися від претендування на посаду в одному із судів.

Провадження в цій справі було відкрито ще торік 30 вересня, однак відтоді справу не розглянуто по суті.

Показово, що у справу як треті особи вступили не всі кандидати до спеціалізованих судів, яким ВККС надала рекомендації. Однак позов зачепив і їхні інтереси: Вища рада правосуддя призупинила розгляд усіх рекомендацій про призначення на посади суддів місцевих господарських та адміністративних судів. У серпні 2020 року Вища рада правосуддя повідомила, що розгляне рекомендації кандидатів у судді місцевих господарських та адміністративних судів лише після завершення судових процедур із приводу відповідного конкурсу на зайняття вакантних посад суддів місцевих господарських і адміністративних судів, оголошеного 9 серпня 2019 року.

Нещодавно треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, навіть звернулися до суду з клопотанням про прискорення розгляду адміністративної справи.

Попри те що справа розпочалася з 1,5-годинною затримкою, колегії суддів все ж вдалося розглянути декілька клопотань.

Позивач Василь Ярощук брав участь у судовому засіданні за допомогою відеоконференції. У судовому засіданні були присутні деякі треті особи, а також їхня представниця — адвокат Тетяна Ющенко.

Зокрема, колегії суддів довелося вирішити долю клопотання позивача «про збільшення позовних вимог». Він просив скасувати також рішення ВККС від 1 жовтня 2019 року про затвердження рейтингу учасників конкурсу на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних судах та 22 вакантних посад суддів у місцевих господарських судах, оголошеного рішенням Комісії від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19.

Представниця третіх осіб Тетяна Ющенко заперечувала проти задоволення такого клопотання, адже за змістом воно є клопотанням не про збільшення позовних вимог, а про зміну предмета і підстав позову. Ба більше, позивач намагається таким чином оскаржити рішення, ухвалене суб’єктом владних повноважень уже після відкриття провадження в цій справі.

Позивач опонував тим, що друге рішення Комісії є похідним від першого, а відповідно, друга позовна вимога є похідною від першої. Відповідаючи на запитання суддів, позивач вказав, що судовий збір за подання клопотання він не сплатив.

Суд ухвалив залишити це клопотання без розгляду на підставі частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач попросив відкласти судове засідання для обдумування своєї подальшої процесуальної стратегії.

Суд частково задовольнив клопотання, адже подальші дії позивача можуть вплинути на перебіг судового розгляду, і оголосив перерву до 27 жовтня 2020 року.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Как вы относитесь к обнародованию «пленок» правоохранительными органами?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: