Костянтина Жеваго за запитом ДБР затримано у Куршевелі (Франція). Готуються документи для екстрадиції — PRAVO.UA Костянтина Жеваго за запитом ДБР затримано у Куршевелі (Франція). Готуються документи для екстрадиції — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Костянтина Жеваго за запитом ДБР затримано у Куршевелі (Франція). Готуються документи для екстрадиції

Костянтина Жеваго за запитом ДБР затримано у Куршевелі (Франція). Готуються документи для екстрадиції

  • 28.12.2022 13:48

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, Костянтина Жеваго, екснардепа, акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит», затримано у Франції (Куршевель) і зараз готуються документи для його екстрадиції в Україну.

Зазначається, що для виконання ухвали суду щодо тримання під вартою підозрюваного працівники ДБР  у тісній взаємодії з Офісом Генерального прокурора провели величезну роботу:

 серед іншого слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про видачу (екстрадицію) екснардепа до 38 країн. Протягом кількох місяців тривала тісна взаємодія з правоохоронцями різних країн, у тому числі органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки.

У підсумку на підставі отриманої слідством інформації 27 грудня в одному з готелів Куршевелю представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Після намагань оскаржити правомірність затримання фігурант погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції.

Сьогодні, за даними ДБР, заплановано обрання екстрадиційного арешту пану Жеваго в суді міста Шамбері. На цей час готується необхідний пакет документів для його екстрадиції з Французької Республіки в Україну.

У межах розслідування кримінального провадження пану Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку. Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим заподіяли шкоду інтересам держави та вкладників банку.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного, а також пов’язаних із ним юридичних осіб. Зокрема, це акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи вартістю понад 300 млн гривень були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA