600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Конкурсна комісія розпочала другий етап конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Конкурсна комісія розпочала другий етап конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

  • 16.01.2023 17:44

Конкурсна комісія, яка добирає кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС), 16 січня 2023 року розпочала другий етап публічного конкурсу – співбесіди із 64 кандидатами. Співбесіди відбудуться у січні та лютому 2023 року, графік проведення співбесід у січні розміщено на сайті Вищої ради правосуддя.

Співбесіди відбуваються українською мовою із забезпеченням синхронного перекладу  дистанційно через платформу ZOOM. Відповідно до вимог закону трансляція співбесід із кандидатами відбувається в онлайн-режимі на офіційному сайті Вищої ради правосуддя та офіційних каналах Конкурсної комісії – Facebook та YouTube – українською та англійською мовами.

Запитання на співбесіді покликані оцінити відповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної компетентності та стосуватимуться, але не обмежуватимуться, такими темами, як бачення майбутнього судової влади та ролі у цьому ВККС, знання у сфері права, судочинства і судоустрою.

Нагадаємо, ВККС не працює вже майже три роки та з метою поновлення її роботи створена Конкурсна комісія, яка добирає кандидатів на посади членів ВККС на засадах прозорого конкурсу за участю міжнародних експертів. Комісією оголошено конкурс на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Приймання заяв на участь розпочалось з 4 лютого 2022 року і мало тривати до 4 березня 2022 року та було призупинено через російську агресію і поновлено 15 липня 2022 року.

До участі у конкурсі був допущений 301 правник. На першому етапі конкурсу за результатами розгляду майже 14 тисяч документів, включаючи майже 1500 майнових декларацій, понад 640 пояснювальних документів кандидатів та близько 300 довідок від громадських організацій до другого етапу – співбесід – було запрошено 64 кандидати. Таким чином, із 16 січня 2023 року до кінця лютого співбесіди на 16 вакантних посад у ВККС пройдуть 39% (25 осіб) – суддів, 26% (17 осіб) – науковців, 16% (10 осіб) – адвокатів, 5% (3 особи) – представників правоохоронних органів та 14% (9 осіб)– інших спеціальностей.

За результатами співбесід Конкурсна комісія має відібрати і передати на розгляд Вищій раді правосуддя щонайменше два кандидати на кожну із 16 вакансій, а саме 32 кандидати. Вища рада правосуддя призначить 16 членів ВККС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA