600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкти про цифровий контент й цифрові послуги та їх цивільний обіг

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкти про цифровий контент й цифрові послуги та їх цивільний обіг

  • 26.05.2023 16:09

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні пропозиції та поправки, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проєкту закону про цифровий контент та цифрові послуги (реєстр. № 6576).

Зазначений законопроєкт спрямований на врегулювання цивільно-правових відносини між виконавцем та споживачем із приводу надання цифрового контенту та/або цифрової послуги на підставі договору, а також законодавче встановлення дієвого правового інструментарію захисту прав споживачів, яким надається цифровий контент та/або цифрова послуга.

Зокрема, законопроєктом № 6576 визначено сферу цивільних правовідносин, на які поширюються його положення, виокремлено суб’єктивні та об’єктивні критерії відповідності цифрового контенту та/або цифрової послуги умовам укладеного договору, встановлено правові наслідки ненадання цифрового контенту та/або цифрової послуги за договором, невідповідності наданого цифрового контенту та/або цифрової послуги вимогам, що передбачені цим проєктом закону, а також відмови від договору, за яким надається цифровий контент та/або цифрова послуга.

Комітет також розглянув пропозиції та поправки до проєкту закону про внесення змін та доповнень до Цивільного кодексу України, спрямованих на розширення кола об’єктів цивільних прав (реєстр. № 6447).

Зазначеним законопроєктом передбачено внесення змін до Цивільного кодексу України з метою розширення переліку об’єктів цивільних прав благами, які створюються та існують лише у цифровому середовищі та щодо яких можуть виникати цивільні права та обов’язки, задля законодавчого визначення базових нормативних положень у формуванні правового регулювання їх цивільного обороту.

Комітет з питань правової політики вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкти № 6447 та № 6576 у другому читанні та в цілому в редакції, запропонованій Комітетом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA