Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт № 8416 — PRAVO.UA Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт № 8416 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт № 8416

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт № 8416

  • 23.02.2023 16:19
Рубрика Новини

Повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проєкт закону України про внесення змін до ст. 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів із розгляду справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, у місцевих загальних судах та апеляційних судах (№ 8416) – таку рекомендацію надав Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту в результаті обговорення. Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради.

Законопроєктом, зокрема, пропонується внести зміни до статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими визначити, що у місцевих загальних судах та апеляційних судах діє спеціалізація суддів із розгляду справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей. Також пропонується встановити, що суддею, уповноваженим здійснювати розгляд справ, які виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, може бути обрано суддю із найбільшим серед суддів цього суду досвідом здійснення вказаної категорії справ і високими морально-діловими та професійними якостями.

Повідомляється, що під час обговорення законопроєкту члени Комітету зазначили, що відповідно до чинної редакції ст. 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у випадках, визначених законом, а також за рішенням зборів суддів відповідного суду може запроваджуватися спеціалізація суддів із розгляду конкретних категорій справ. У місцевих загальних судах та апеляційних судах діє обов’язкова спеціалізація суддів із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

Водночас члени Комітету вважають, що питання доцільності запровадження спеціалізації суддів із розгляду справ, які виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, має вирішуватися кожним судом окремо, враховуючи чисельність суду та кількість відповідних справ, які розглядає цей суд.

По-перше, у багатьох судах працюють по декілька суддів, та обов’язкове запровадження відповідної спеціалізації призведе до неможливості розгляду справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, під час хвороби або відпустки судді. Крім того, необхідно враховувати збільшення навантаження на суди через неможливість здійснення судочинства у тимчасово окупованих територіях або територіях, розташованих у зоні бойових дій.

По-друге, до справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, належать різноманітні питання: розлучення, стягнення аліментів, встановлення батьківства або материнства, позбавлення батьківських прав, усиновлення, визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків у вихованні дитини, і важко визначити одного суддю, який буде одночасно компетентним у всіх цих питаннях.

По-третє, завдяки ухваленому Верховною Радою України восьмого скликання за поданням Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» запроваджено ухвалення судових рішень про стягнення аліментів у наказному провадженні, що призвело до скорочення строків розгляду відповідних справ та зменшення навантаження на суди.

Під час обговорення законопроєкту члени Комітету наголосили на тому, що в більшості областей велика кількість дітей, які фактично залишились без батьківського піклування, не можуть отримати статус дітей, позбавлених батьківського піклування, через судову тяганину під час розгляду справ про позбавлення батьківських прав, тому відповідні норми процесуального законодавства мають бути вдосконалені.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA