Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт про економічний паспорт — PRAVO.UA Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт про економічний паспорт — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт про економічний паспорт

Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт про економічний паспорт

  • 21.01.2022 12:21

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про економічний паспорт.

20 січня відбулося засідання Комітету в режимі відеоконференції.

Члени Комітету розглянули проєкт Закону «Про економічний паспорт» (№ 6394) і три альтернативні до нього: «Про систему фінансової підтримки майбутніх поколінь» (№ 6394-1), «Про економічний паспорт» (№ 6394-2), «Про економічний паспорт юного українця» (№ 6394-3).

Як повідомила голова робочої групи з опрацювання проєктів – народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, після обговорення законопроєктів з представниками органів державної влади було прийнято рішення щодо доцільності рекомендувати Комітету прийняти за основу законопроєкт № 6394.

Законопроєктом пропонується механізм забезпечення державою кожному українцю після досягнення ним 18-річного віку стартового капіталу для:

  • придбання житла;
  • оплати навчання в українських вишах;
  • оплатити лікування у разі тяжкої хвороби;
  • накопичення на особистому пенсійному рахунку.

З цією метою пропонується створити неприбуткову установу – Фонд майбутніх поколінь, в якій автоматично за свідоцтвом про народження відкривати рахунки всім дітям, народженим з 1 січня 2019 року. Передбачається, що держава щороку має перераховувати кошти на ці рахунки в розмірі двох мінімальних зарплат.

У законопроєкті пропонується формувати активи Фонду, зокрема, за рахунок коштів, що надійшли від сплати рентних платежів за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення. З метою убезпечення від знецінення Фонд має інвестувати кошти в облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик України, отримуючи відповідні відсотки.

Ольга Василевська-Смаглюк зауважила, що в альтернативних законопроєктах є суттєві пропозиції, які пропонується врахувати під час підготовки проєкту до другого читання.

Під час обговорення народні депутати висловили низку зауважень до основного законопроєкту, зокрема щодо:

  • джерел наповнення Фонду,
  • управління його коштами,
  • критеріїв визначення учасників програми.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроєкти до порядку денного сесії і прийняти проєкт Закону № 6394 за основу.

Читайте також: Проєкт Закону “Про економічний паспорт громадянина України” – ініціатива Зеленського.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA