Генеральний партнер 2021 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комісія з питань правової реформи презентувала основні положення проєкту Стратегії судової реформи

Комісія з питань правової реформи презентувала основні положення проєкту Стратегії судової реформи

  • 01.03.2021 12:00

Свою роботу продовжує триденний Всеукраїнський форум «Україна 30. Розвиток правосуддя», присвячений реформі правосуддя. Зокрема, презентувала свої основні напрацювання Комісія з питань правової реформи.

Читайте також: Відновлення роботи ВККС та вдосконалення процедури добору членів ВРП – Зеленський озвучив першочергові пріоритети судової реформи

Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, презентував основні положення доопрацьованого проєкту Стратегії сталого розвитку судової системи на найближчі п’ять років.

За його словами, запропоновані Стратегією заходи дадуть змогу вже до кінця року відновити роботу ВККС, а також завершити процедури добору кадрів та кваліфікаційного оцінювання суддів. Важливим питанням також є вдосконалення процедури добору членів Вищої ради правосуддя.

Іншим блоком питань є вдосконалення наявної територіальної системи місцевих судів, забезпечення зручного доступу громадян до правосуддя.

Не менш важливим, за словами Сергія Іонушаса, є запровадження суду присяжних, а також покращення функціонування Верховного Суду. Зокрема, мова йде про вдосконалення інституту зразкової справи та визначення процесуальних механізмів забезпечення Верховним Судом єдності судової практики у справах, які серед іншого не підлягають касаційному перегляду.

Важливим також є запровадження додаткових механізмів запобігання зловживанню сторонами процесуальним правами.

Серед пріоритетів також повноцінне запровадження роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності. В рамках цього проєкту, за словами спікера, планується запровадження пілотного проєкту «суд у смартфоні».

Створення ІР-суду є найважливішим елементом побудови в Україні нової комплексної правової системи у сфері інтелектуальної власності.

Окремим блоком у проєкті Стратегії йдеться про Конституційний Суд України.

Після затвердження Стратегії буде підготовлено план дій з конкретними строками впровадження та законодавчими кроками.

Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, зазначила, що спільна візія щодо подальшої судової реформи важлива для України та її міжнародних партнерів. Довіра до правосуддя, ефективна судова система – запорука незалежності України. А зараз ми маємо унікальний шанс – політичну волю та готовність влади до трансформацій. Вона закликала присутніх до обговорення Стратегії.

Михайло Буроменський, заступник голови Комісії з питань правової реформи, глава делегації України в Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO), додав, що фактично завершено роботу над проєктом нового кримінального законодавства. Детальніше про це поговорять завтра.

Зосередив увагу спікер і на вдосконаленні юридичної освіти. Зокрема, розповів про підготовку законопроєкту про академічну доброчесність.

Інший важливий документ стосується деокупації та реінтеграції окупованих територій на Донбасі і в Криму.

«Ми вже виконуємо певні завдання, які закладено в самій Стратегії. Парламентські комітети вже працюють над імплементацією стратегічних ідей», – запевнив Андрій Костін, голова Комітету ВРУ з питань правової політики.

Зокрема, завтра парламент має розглянути доопрацьований законопроєкт № 3711.

Пан Костін запевнив, що йому відомо про всі складнощі роботи судів. Кількість суддів на 100 тис. населення становить близько 12, що в чотири рази менше, ніж в європейських країнах.

«Кожного тижня ми спостерігаємо випадки прийняття сумнівних судових рішень. І, на жаль, таких рішень щораз більшає. Судова влада має взяти на себе відповідальність за дії колег-суддів, які ганьблять своїми діями всю судову систему. Такі судді мають йти з цієї судової системи. Це саме та відповідальність, яка дасть змогу суспільству відчути довіру і справедливість, – переконаний Андрій Костін. – Я за самоочищення», – резюмував він.

Стратегія, яку буде затверджено указом Президента України, стане певним дороговказом як для уряду, так і для парламенту.

Поділитися

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Slider

Як ви оцінюєте скасування заочної форми навчання на юридичних факультетах?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: