прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комісія ООН підтвердила скоєння росією воєнних злочинів в Україні

Комісія ООН підтвердила скоєння росією воєнних злочинів в Україні

  • 23.09.2022 17:17

Незалежна міжнародна комісія ООН заявила, що знайшла докази скоєння воєнних злочинів після вторгнення росії в Україну 7 місяців тому. Висновки експертів, зібрані після слідства у чотирьох українських областях, були представлені в рамках 51-ї сесії Ради ООН з прав людини. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на агентство АР.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні  — незалежний орган, уповноважений Радою з прав людини ООН розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини в контексті агресії проти України з боку російської федерації.

Експерти комісії наразі зосередили свої дії в чотирьох звільнених від російських окупантів областях — Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській.

Представляючи свої найширші висновки станом на сьогодні, вони цитували свідчення колишніх полонених про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання в російських слідчих ізоляторах та висловлювали серйозну стурбованість щодо страт у чотирьох областях.

«Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і селищах», — сказав голова слідчої комісії Ерік Мосе Раді ООН з прав людини.

Комісія планує поступово розширювати своє розслідування, охоплюючи твердження про фільтраційні табори для утримування або депортації людей, примусове переміщення людей і твердження про прискорене усиновлення дітей.

Звертаючись до учасників засідання, посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич наголосив на важливості притягнення до відповідальності рф за її злочини проти українського народу, численні грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, як повідомила постійна місія України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

Окремо він закликав до спільних дій із започаткування Спеціального міжнародного трибуналу з покарання за злочин агресії рф проти України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA