Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Команда EQUITY отримала виправдувальний вирок за 5 епізодами обвинувачення

  • 22.05.2019 12:28

16.05.2019 року Колегія Суддів Першої Судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишила касаційну скаргу прокурора Чернігівської області без задоволення, а ухвалу колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернігівської області від 18.05.2018 року — без змін.


Клієнт EQUITY був обвинувачений за 5 епізодами висунутого обвинувачення у корупційних злочинах, кваліфікованих за ч. 4 ст. 368 КК України.


За вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 20.03.2017 року Клієнт EQUITY визнаний невинуватим за ч.4 ст. 368 КК України, а саме, за недоведеністю прокурором, що кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.368 КК України, вчинено Клієнтом.


В одному із 5 зазначених епізодів мала місце участь пособника.


Так, пособник уклав угоду з прокурором про визнання винуватості та був засуджений за ч.5 ст.27, ч. 4 ст. 368 КК України. Тож надалі у цьому кримінальному провадженні пособник вже виступав як свідок сторони обвинувачення. Згідно з умовами даної угоди, свідок зобов’язувався співпрацювати із правоохоронними органами у викритті кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України вчиненого Клієнтом Компанії.


У вироку Чернігівського районного суду Чернігівської області від 20.03.2017 року, суд дійшов переконання, що в даному випадку мала місце провокація до скоєння свідком протиправних дій, вчинених за сприяння правоохоронних органів, які схиляли до одержання неправомірної вигоди.  Крім того, судом не було взято до уваги вирок Ріпкинського районного суду Чернігівської області щодо пособника, оскільки під час затвердження угоди про визнання винуватості судом не досліджувалися докази.


Ухвалою Колегії Суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернігівської області від 18.05.2018, апеляційну скаргу заступника прокурора Чернігівської області, якою він просив апеляційний суд ухвалити вирок та призначити покарання у вигляді 7 років позбавлення волі, залишено без задоволення, а вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області від 20.03.2017 – без змін.


 Головуюча у справі — суддя апеляційного суду Чернігівської області виклала окрему думку, в якій вказала, що за матеріалами кримінального провадження та дослідженими доказами вина Клієнта EQUITY у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, є повністю доведеною. Також суддя вказала, що вважає, що як місцевий, так і апеляційний суд прийняв захисну позицію Клієнта, на основі якої обґрунтував рішення, та не врахував доводи обвинувачення.


З урахуванням обставин викладених вище, в епізоді за участі пособника, останній має право звернутися до суду про перегляд вироку, яким було затверджено угоду про визнання винуватості.


Над справою працювала команда адвокатів кримінальної практики під керівництвом партнерів EQUITY – Олександра Лисака та Тараса Пошиванюка.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.

Что является лучшим средством от эмоционального выгорания на работе?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

Юридическая Практика

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: