Коли сільський голова несе відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на посаді - позиція ВС — PRAVO.UA Коли сільський голова несе відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на посаді - позиція ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Коли сільський голова несе відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на посаді – позиція ВС

Коли сільський голова несе відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на посаді – позиція ВС

  • 13.09.2021 09:03

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пояснив, коли сільський голова несе кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на посаді.

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Захисник особи, яка, обіймаючи посаду сільського голови, не виконала рішення суду, що набрало законної сили, та не поновила іншу особу на посаді секретаря сільської ради, секретаря виконавчого комітету сільської ради, оскаржив судові рішення про притягнення його до відповідальності.

У касаційній скарзі захисник указав на відсутність у діях особи складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України, оскільки до її повноважень як голови сільської ради не належало особисте виконання постанови районного суду, а вказане рішення стосувалося конкретного зобов’язального суб’єкта – сільської ради.

Висновок ККС ВС (постанова від 13 липня 2021 року у справі № 664/2551/18)

Сільський голова підлягає кримінальній відповідальності за невиконання судового рішення про поновлення працівника на виборну посаду сільської ради (ст. 382 КК України), оскільки відповідно до законодавства України про службу в органах місцевого самоврядування процедура поновлення такого працівника за рішенням суду, що здійснюється сільським головою одноособово, є відмінною від процедури призначення особи на виборну посаду сільської ради, що може мати місце виключно на підставі рішення цієї ради.

Як зазначив ККС ВС, суд першої інстанції обґрунтовано послався на функціональні обов’язки сільського голови, відповідно до яких він:

  • підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
  • здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені законом, якщо їх не віднесено до виключних повноважень ради або не віднесено радою до відання її виконавчих органів;
  • видає розпорядження в межах своїх повноважень;
  • несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Крім того, як правильно встановлено судом, у момент набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення сільської ради про дострокове припинення повноважень секретаря сільської ради одночасно припинило своє існування розпорядження сільського голови про звільнення особи з посади.

Сільський голова, бувши обізнаним про втрату законної сили рішенням сільської ради, повинен був видати відповідне розпорядження про скасування свого наказу про звільнення особи з посади секретаря сільської ради та своїм розпорядженням поновити останню на цій посаді. Невиконання вказаного обов’язку головою сільської ради підтверджує факт невиконання сільською радою в його особі постанови суду про поновлення особи на посаді секретаря такої ради.

До того ж сільський голова як службова особа є безпосереднім представником сільської ради, зокрема він повинен здійснювати представництво юридичних осіб у виконавчому провадженні як керівник та посадова особа в межах наданих йому повноважень, а тому саме він як головна службова особа сільської ради своїм розпорядженням повинен був забезпечити виконання судового рішення про поновлення особи на посаді секретаря цієї ради.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA