прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КМУ затвердив новий статут Експортно-кредитного агентства

КМУ затвердив новий статут Експортно-кредитного агентства

  • 12.09.2022 17:13
програми грошових виплат

Діяльність Експортно-кредитного агентства (ЕКА), яке на 100% належить державі, регулюватиметься Національним банком України. Це визначено у новій редакції статуту ЕКА, яка була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів України 10 вересня за ініціативи Міністерства економіки України, повідомляє “Урядовий портал”.

«ЕКА включено до реєстру фінансових установ, оновлено законодавство та нормативно-правову базу товариства. Тепер страхування з боку ЕКА є основним видом забезпечення кредиту, а кожен кредитний договір на суму до 20 млн грн автоматично підтверджується агентством. Тож банкам, які є агентами, не потрібно формувати додаткові резерви або вимагати застави від клієнтів. Впевнена, що рестарт роботи ЕКА відкриває для українських експортерів широкі можливості, що сприятиме збільшенню надходження в Україну валютної виручки», — наголосила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зміни в статуті ЕКА, затверджені постановою уряду, ґрунтуються на положеннях Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства» від 24 березня 2022 року № 2154-IX.

Вони, зокрема, передбачають спеціальний статус Експортно-кредитного агентства як страховика-резидента. ЕКА є юридичною особою приватного права, яка провадить діяльність на комерційній основі. На нього не поширюються вимоги Закону України «Про управління об’єктами державної власності». Діяльність Агентства регулюється Національним банком України.

В оновленому статуті встановлено, що мінімальна частка корпоративних прав держави має становити щонайменше 50% статутного капіталу плюс одна акція. Також розширено види діяльності зі страхування та перестрахування.

Крім того, внесено зміни до положення про наглядову раду ЕКА. Зокрема, визначено, що її кількісний склад не може бути меншим, ніж три особи, а кількість незалежних членів наглядової ради має становити більшість у загальному складі.

Поділитися
Теги ека, КМУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA