ККС ВС: закон допускає впізнання за фотознімками лише за реальної неможливості забезпечення присутності цієї особи — PRAVO.UA ККС ВС: закон допускає впізнання за фотознімками лише за реальної неможливості забезпечення присутності цієї особи — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ККС ВС: закон допускає впізнання за фотознімками лише за реальної неможливості забезпечення присутності цієї особи

ККС ВС: закон допускає впізнання за фотознімками лише за реальної неможливості забезпечення присутності цієї особи

  • 27.08.2021 17:14

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду вказав, що КПК допускає впізнання за фотознімками за неможливості забезпечення присутності цієї особи.

ВС постановив, що у справі № 761/6970/14-к (постанова від 03 серпня 2021 року) судами попередніх інстанцій правильно визнано недопустимими як докази протокол пред’явлення особи для впізнання за фотознімками.

Правила ст. 228 КПК установлюють вимоги до проведення такої слідчої дії, як пред’явлення особи для впізнання, недотримання яких має наслідком визнання відповідного протоколу недопустимим доказом, тобто таким, що отриманий з порушенням порядку, встановленого КПК.

Верховний Суд вказав, що:

  • сам протокол слідчої дії не містить опису про зовнішній вигляд, прикмети або сукупність ознак, за якими потерпілий може впізнати особу, що завдала йому поранення, а також обставин, за яких потерпілий бачив цю особу;
  • опис ознак, за якими потерпілий впізнав особу, має лише загальний характер.

ВС зазначає, що закон допускає впізнання за фотознімками або матеріалами відеозапису в разі необхідності, тобто за реальної неможливості забезпечення присутності особи, яка підлягає впізнанню. Втім, причин, з яких дану слідчу дію було проведено за відсутності особи, не зазначено.

Раніше “Юридична практика” також писала про постанову ВС, у якій він пояснив підстави і особливості пред’явлення особи для впізнання за фотографією.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA