ККС ВС визначив, коли особі не може бути призначено покарання за сукупністю кримінальних правопорушень — PRAVO.UA ККС ВС визначив, коли особі не може бути призначено покарання за сукупністю кримінальних правопорушень — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ККС ВС визначив, коли особі не може бути призначено покарання за сукупністю кримінальних правопорушень

ККС ВС визначив, коли особі не може бути призначено покарання за сукупністю кримінальних правопорушень

  • 20.04.2021 14:26

Об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду пояснила особливості застосування положення КК України про призначення покарання за сукупністю кримінальних правопорушень. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Суд засудив особу за ч. 2 ст. 185 КК до покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки; за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК – до покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік. Остаточне покарання визначено у вигляді обмеження волі на строк 2 роки.

Захисник засудженого вважав, що, призначаючи особі покарання за злочини, вчинені ним до винесення попередніх вироків, суд безпідставно не застосував положення ч. 4 ст. 70 КК та не зарахував частину відбутого засудженим покарання за попередніми вироками. Вказане, на думку захисника, призвело до явної несправедливості призначеного покарання внаслідок суворості.

Висновок ОП ККС ВС (постанова від 15 лютого  у справі № 760/26543/17, окрема думка судді)

Якщо до особи, котра вчинила кримінальне правопорушення, вироком суду було застосовано звільнення від відбування покарання з випробуванням, а потім було встановлено, що вона винна ще й в інших злочинах, учинених до винесення цього вироку, то в таких випадках питання про відповідальність особи за сукупністю вчинених нею кримінальних правопорушень має вирішуватися залежно від того:

  • чи залишається незмінним попередній вирок, за яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням, на момент постановлення нового вироку;
  • яке рішення ухвалює суд у новому вироку щодо покарання за злочини, вчинені до винесення попереднього вироку.

У разі, коли попередній вирок залишився незмінним й ухвалене в ньому рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням зберігає свою законну силу, а новим вироком особі призначається покарання, яке вона має відбувати реально, положення ч. 4 ст. 70 КК України щодо призначення остаточного покарання особі з урахуванням попереднього вироку не застосовуються, а кожен вирок – попередній, за яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням, та новий, за яким їй призначено покарання, що належить відбувати реально, – виконується самостійно.

У разі встановлення судом, що кримінальні правопорушення за новим вироком було вчиненно особою до винесення декількох попередніх вироків, за які особу засуджено до покарань, що належить відбувати реально, остаточне покарання призначається на підставі ч. 4 ст. 70 КК України за правилами, передбаченими чч. 1–3 цієї статті, тобто шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених особі покарань за новим вироком та попередніми вироками.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA