ККС ВС вказав, з якого моменту злочин щодо збуту шкідливих програмних чи технічних засобів є закінченим — PRAVO.UA ККС ВС вказав, з якого моменту злочин щодо збуту шкідливих програмних чи технічних засобів є закінченим — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ККС ВС вказав, з якого моменту злочин щодо збуту шкідливих програмних чи технічних засобів є закінченим

ККС ВС вказав, з якого моменту злочин щодо збуту шкідливих програмних чи технічних засобів є закінченим

  • 07.06.2024 17:52

У разі збуту шкідливих програмних чи технічних засобів злочин, передбачений статтею 361-1 КК, є закінченим із моменту передання іншій особі хоча б однієї такої програми чи технічного пристрою.

На цьому наголосив Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду в постанові від 15 травня 2024 року у справі № 591/4800/17.

За обставинами справи

Вироком районного суду особу визнано невинною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 1 та 2 ст. 361-1 КК, та виправдано у зв’язку з недоведеністю вчинення нею інкримінованих злочинів.

Апеляційний суд залишив без змін вказаний вирок районного суду.

У касаційній скарзі прокурор стверджувала про помилковість висновків судів щодо відсутності у діях обвинуваченого складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361-1 КК України (створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).

Висновки ВС

ККС ВС скасував ухвалу апеляційного суду та призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції, зробивши такі висновки.

  • Кримінальне правопорушення, передбачене ст. 361-1 КК України, має формальний склад.
  • Для кваліфікації дій за цією статтею не обов’язкове настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді порушення нормальної роботи комп’ютера чи комп’ютерної мережі, а також знищення, пошкодження чи зміни комп’ютерної інформації, нейтралізації паролів та інших засобів захисту комп’ютерних програм, несанкціонованого доступу сторонніх осіб до інформації, яка зберігається на комп’ютері, тощо.
  • У разі збуту шкідливих програмних чи технічних засобів злочин, передбачений ст. 361-1 КК України, є закінченим з моменту передання іншій особі хоча б однієї такої програми чи технічного пристрою.
  • Оскільки обвинувачений мав значний досвід у сфері ремонту та налагодження комп’ютерної техніки, що підтверджується його показаннями під час судового розгляду та протоколом огляду оголошення на вебсайті OLX, то усвідомлював шкідливі властивості програмного засобу, який він збув.
  • За таких обставин виправдання місцевим судом обвинуваченого у зв’язку з відсутністю в його діянні окремих елементів складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361-1 КК України, є неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність.

Читайте також: У Києві викрили ексдепутатку,
яка «допомагала» ухилянтам отримувати
фіктивні документи про інвалідність

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA