Kick Russia out of the UN — українці збирають підписи, щоб росію виключили з ООН — PRAVO.UA Kick Russia out of the UN — українці збирають підписи, щоб росію виключили з ООН — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Kick Russia out of the UN — українці збирають підписи, щоб росію виключили з ООН

Kick Russia out of the UN — українці збирають підписи, щоб росію виключили з ООН

  • 13.09.2022 17:07

Громадська організація “Громадський Хаб (Civic Hub)” зареєструвала на сайті change.org петицію Kick Russia out of the UN (“Геть росію з ООН”), яка на момент написання новини має близька 100 тисяч підписів.

До складу ініціативної групи, зокрема, увійшли: адвокат Ілля Лозінський, Максим Баришніков, адвокат, партнер ЮК “Бі Кей Бі”, співзасновник ініціативної групи Kick russia out from the UN, Денис Штилерман, Віктор Агєєв.

Пояснення плану дій та позиції, зокрема і юридичної, викладено на окремому двомовному (українська/англійська) сайті:

“Ініціативна група за підтримки Президента Володимира Зеленського створила петицію, в якій вимагає від ООН надати документи, на підставі яких росія займає місце в Раді безпеки ООН та ООН взагалі. У разі відсутності таких документів ми вимагаємо припинити фіктивне членство російської федерації в ООН.

Двері ООН для російської федерації мають бути зачинені, тому що для вступу до ООН російська федерація, відповідно до статті 4 Статуту ООН, повинна зупинити агресивну війну в Україні та повернутись до міжнародно визнаних кордонів. Тільки миролюбні держави можуть стати членами ООН”.

Розділ сайту “План дій. Пропозиції і аргументи” — якраз той, що зацікавить юристів найбільше. Якщо коротко, то там йдеться про те, що: Генеральний секретар ООН не проігнорував листа Бориса Єльцина і попросив президента Ради безпеки проінформувати всіх членів про його зміст, та що жоден із членів Ради Безпеки не висунув зауважень стосовно прохання Єльцина підтвердити повноваження російської федерації в органах ООН, та передати повноваження представників СРСР в ООН представникам росії, тому процес відновлення справедливості легким не буде.

З моменту незаконного захоплення росією крісла СРСР в ООН минув тридцять один рік, і за весь цей час жодна держава не порушувала питання відсутності правових підстав у росії на членство в ООН, що може дати їй підстави задіяти принцип «естопель», яким послуговуються в міжнародному праві в схожих випадках.

Але жодні політичні міркування не повинні заважати здійсненню правосуддя. Принцип добросовісності, з якого випливає принцип «естопель», не сумісний з діями росії, — зауважують ініціатори.

Далі наводять слова, які сказав Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН, у своєму виступі в грудні 2021 року:

«Російська федерація протягом тридцяти років утримувала свої війська на чужих територіях, згодом окупувала їх, намагаючись незаконно анексувати, здійснювала військову агресію, збивала цивільні літаки, чинила грубі порушення прав людини на окупованих територіях, вбивала тисячі іноземних військових та цивільних осіб, вела війни проти народу в Чечні та в сусідніх країнах.

Усі ці довгі та криваві десятиліття росія так і не наважилася узаконити свою присутність у Раді Безпеки».

З урахуванням викладених фактів виникає практичне запитання: як позбавити росію крісла в ООН, яке вона займає незаконно?

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця вже надіслав запит до Секретаріату з проханням надати відомості про всі зміни до Статуту ООН. Секретаріат повідомив, що остання зміна вносилася в 1973 році, тобто за вісімнадцять років до зникнення з політичної мапи світу СРСР.

Ініціативна група пропонує такий алгоритм дій щодо відновлення законності та справедливості у стінах ООН:

  1. Викликати міжнародний розголос та започаткувати масштабні інформаційні кампанії, які мають висвітлити у всьому світі проблему незаконного членства росії в ООН.
  2. Вимагати перевірки повноважень делегації рф в ролі «продовжувача СРСР» в Раді Безпеки ООН.
  3. Поставити на голосування Генеральної асамблеї ООН Проєкт Резолюції про перевірку повноважень делегації рф.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA