КГС ВС відмовив у визнанні грошових вимог кредитора, зареєстрованого за законодавством рф — PRAVO.UA КГС ВС відмовив у визнанні грошових вимог кредитора, зареєстрованого за законодавством рф — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КГС ВС відмовив у визнанні грошових вимог кредитора, зареєстрованого за законодавством рф

КГС ВС відмовив у визнанні грошових вимог кредитора, зареєстрованого за законодавством рф

  • 30.08.2023 18:07

Заява про визнання грошових вимог до боржника заявленої в межах справи про банкрутство юридичної особи, створеної та зареєстрованої за законодавством рф, не підлягає задоволенню.

Такий висновок зробив Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду в постанові від 30 травня 2023 року у справі № 925/1248/21.

Зокрема, в цій справі КГС ВС вказав, як мають застосовуватися положення постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» від 3 березня 2022 року № 187 у співвідношенні з положеннями КУзПБ.

Обставини справи

У справі про банкрутство акціонерного товариства кредитор (ТОВ) подав заяву з грошовими вимогами до боржника. Як встановили суди, місцем реєстрації цього кредитора є м. москва (російська федерація).

Господарські суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку про залишення поданої заяви без розгляду. Зокрема, суди вказали, що вимоги кредитора — юридичної особи, створеної та зареєстрованої відповідно до законодавства рф, не можуть бути виконані та визнані з огляду на наявність мораторію (заборони) на їх виконання, встановленого постановою КМУ № 187.

Висновки ВС

Касаційний господарський суд у складі ВС не погодився з висновками судів попередніх інстанцій та вказав на необхідність відмовити в задоволенні заяви про визнання грошових вимог.

Зокрема, КГС ВС аргументував свій висновок таким чином:

  • Дія мораторію передбачає заборону на вчинення конкретно визначеного переліку дій між учасниками правовідносин, встановлює певний правовий режим для цих правовідносин і впливає на перебіг грошових та інших зобов’язань.
  • З моменту запровадження зазначеного мораторію суб’єктивне право кредиторів (стягувачів), перелік яких наведено в постанові КМУ № 187, зазнає обмежень у можливості реалізувати ними право вимоги до зобов’язаної сторони, зокрема шляхом звернення за судовим захистом.
  • Також мораторій хоча і не припиняє суб’єктивного права, однак протягом дії мораторію таке право не може реалізуватися шляхом виконання.

«Установлений у підпункті 1 пункту 1 постанови КМУ № 187 мораторій (заборона) на виконання грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства рф, у співвідношенні з положеннями КУзПБ щодо правил і наслідків звернення та визнання грошових вимог кредитора до боржника у справі про банкрутство унеможливлює визнання за правилами КУзПБ грошових вимог тих кредиторів, які є особами, визначеними в постанові КМУ № 187, зокрема юридичними особами, створеними та зареєстрованими відповідно до законодавства рф, яким є ТОВ», — виснував КГС ВС.

Читайте також: Об’єднана палата КЦС ВС вказала,
коли розмір збитків у разі вилучення товару за рішенням суду
визначається з урахуванням ринкових цін

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA