Харчування у поїздах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»: АМКУ надав рекомендації АТ «Укрзалізниця» щодо припинення бездіяльності і проведення конкурсу — PRAVO.UA Харчування у поїздах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»: АМКУ надав рекомендації АТ «Укрзалізниця» щодо припинення бездіяльності і проведення конкурсу — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Харчування у поїздах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»: АМКУ надав рекомендації АТ «Укрзалізниця» щодо припинення бездіяльності і проведення конкурсу

Харчування у поїздах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»: АМКУ надав рекомендації АТ «Укрзалізниця» щодо припинення бездіяльності і проведення конкурсу

  • 11.07.2023 14:40
ФОТО: uz.gov.ua

6 липня 2023 року Антимонопольний комітет України надав АТ «Українська залізниця» рекомендації щодо необхідності припинення бездіяльності, що полягає у непроведені конкурсної процедури відбору надавача послуг із забезпечення харчуванням пасажирів швидкісних поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», яка містить ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє пресслужба Комітету.

У Комітеті звертають увагу на те, що в частині реалізації повноважень у сфері управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученнях, що включає в себе надання послуг з обслуговування пасажирів, АТ «Укрзалізниця» є органом адміністративно-господарського управління та контролю в розумінні статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

  • З власної ініціативи АМКУ було проведено дослідження та встановлено, що в період з лютого 2016 до 30 червня 2023 послуги із забезпечення харчуванням пасажирів швидкісних поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+» у різні проміжки часу надавалися виключно ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» та ТОВ «ВОГ КАФЕ».
  • Комітет встановив, що у лютому 2016 року АТ «Укрзалізниця» через конкурс визначило виконавця послуг із забезпечення харчуванням, зокрема, пасажирів швидкісних поїздів. За результатом цього конкурсу АТ «Укрзалізниця» уклало з його переможцем – ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» – відповідний договір, строк дії якого закінчився 31 грудня 2016 року. Проте АТ «Укрзалізниця» не проводило нового конкурсу, а продовжувало договірні відносини з ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» шляхом перманентної пролонгації зазначеного договору. Внаслідок цього строк договору, за яким ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» надавало послуги із забезпечення харчуванням пасажирів швидкісних поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», сплив лише 30 червня 2021 року.

Також у період дії вищезазначеного договору, 14 травня 2019 року, між АТ «Укрзалізниця» та ТОВ «ВОГ КАФЕ» без проведення будь-яких процедур конкурсного відбору було укладено агентський договір. Предметом вказаного договору було надання послуг зі сприяння в реалізації сервісних послуг харчування. Водночас агентський договір за змістом та суттю був подібний до договору, укладеного у 2016 році.

Тобто, наголошують в АМКУ, після закінчення строку дії договору від 2016 року, з 1 липня 2021 року, послуги із забезпечення харчування пасажирам швидкісних поїздів «Інтерсіті», «Інтерсіті+» надалі надавалися ТОВ «ВОГ КАФЕ» за агентським договором, строк дії якого закінчився 30 червня 2023 року.

В АМКУ зазначають, що АТ «Укрзалізниця» у період із 2019 до 2020 року намагалося провести конкурс із визначення оператора (виконавця) із надання послуг по забезпеченню харчуванням пасажирів поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+». Але у 2019 році конкурс був скасований самою конкурсною комісією АТ «Укрзалізниця», а в 2020 році за результатом проведення конкурсу спочатку було акцептовано пропозицію ТОВ «ГРІНЕД», однак надалі конкурс був також скасований.

Таким чином, бездіяльність АТ «Укрзалізниця», що полягала у непроведені у період з 01.07.2021 до 30.06.2023 конкурсу з визначення надавача послуг із забезпечення харчуванням пасажирів швидкісних поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», створювала бар’єри для вступу на відповідний ринок іншим суб’єктам господарювання та надавало переваги ТОВ «ВОГ КАФЕ». Це поставило ТОВ «ВОГ КАФЕ» у привілейоване становище відносно потенційних конкурентів – такий висновок робить Комітет.

Оскільки така бездіяльність має ознаки порушення конкурентного законодавства, згідно з рекомендаціями Комітету АТ «Укрзалізниця» шляхом застосування конкурентного механізму відбору має забезпечити умови для входження на відповідний ринок суб’єктів господарювання, які мають намір здійснювати харчування пасажирів у швидкісних поїздах.

АМКУ рекомендує АТ «Укрзалізниця»:

  • припинити бездіяльність, яка містить ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що полягає у непроведені процедури відбору надавача послуг по забезпеченню харчуванням пасажирів швидкісних поїздів на конкурентних засадах, та вжити заходів для застосування конкурентного механізму з визначення виконавця послуги із забезпечення харчування пасажирів швидкісних поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»;
  • довести інформацію про проведення конкурентного відбору до відома широкого загалу шляхом, зокрема, але не виключно, розміщення відповідної інформації у відкритих джерелах.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA