Х Щорічний форум юрисконсультів: як реалізуються санкції щодо стягнення активів — PRAVO.UA Х Щорічний форум юрисконсультів: як реалізуються санкції щодо стягнення активів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Відео » Х Щорічний форум юрисконсультів: як реалізуються санкції щодо стягнення активів

Х Щорічний форум юрисконсультів: як реалізуються санкції щодо стягнення активів

  • 26.10.2022 10:55

Сьогодні в Києві проходить Х Щорічний форум юрисконсультів, організований газетою «Юридична практика». Генеральним партнером заходу стала компанія Dynasty Law & Investment, експертним партнером —«Алєксєєв, Боярчуков та Партнери», професійним партнером — “ДТЕК Енерго”, стратегічним партнером — «Ілляшев та Партнери».

Про нюанси реалізації санкційної політики держави — практичні виклики в процесі виявлення, блокування та стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції, — розповіла Інна Богатих, директор департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України.

«Сучасні реалії ставлять перед нами нові виклики та відкривають нові можливості. Одним із таких напрямів є блокування та стягнення активів держави-агресора чи осіб, які її підтримують», — прокоментував Сергій Боярчуков, керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери», відкриваючи інтерв’ю та роботу форуму загалом.

Відповідаючи на запитання Сергія Боярчукова, представниця Мін’юсту наголосила, що Україна стала першою державою, яка запровадила можливість застосування санкцій до осіб, які підтримують державу-агресора.

«Застосувати санкцію щодо стягнення активів у дохід держави можна до особи, стосовно якої попередньо ведено санкцію у вигляді блокування активів», — пояснила Інна Богатих. Вона повідомила, що вже напрацьовано позитивний досвід реалізації цього механізму щодо активів російського олігарха Євтушенкова, на основі судового рішення КМУ має вирішити, кому відповідні активи будуть передані в управління.

Інна Богатих розповіла, що команду Мін’юсту очікує великий обсяг роботи — наріз санкції у вигляді блокування активів застосовано до понад 1600 осіб. Як правило, їх активи складно структуровані із залученням іноземних юрисдикцій та номінальних власників. Тому формування доказової бази та підготовка позову займає багато часу. Причому вся робота має бути проведена до моменту подання позовної заяви до ВАКС.

«Ми розуміємо, що підсанкційні особи є олігархами і вони, природно, залучатимуть топових юристів до свого захисту. Чи зустрічали ви з іншого боку українських юристів, які намагаються захистити підсанкційних осіб?» — спитав Сергій Боярчуков.

«Насправді таких прецедентів ще не було, але ми до цього готові. Ми розуміємо, що на стадії розгляду наступних позовів, які зачеплять осіб, що мають значні і відомі активи в України, найімовірніше, ми зіткнемося з таким протистоянням. На стадії підготовки і подання заяви я не бачу можливостей створювати нам перешкоди. Що стосується судового розгляду — welcome, я впевнена в якості тих документів, які ми подаємо до ВАКС», — наголосила Інна Богатих.

«Основний напрям роботи — зберегти життєдіяльну компанію. Не «покласти» її, але примусити працювати на благо України. Я сподіваюся, що ми відпрацюємо механізм так, щоб для українських підприємств, які працюють, навіть якщо вони мають підсанкційних бенефіціарів чи контролерів, перехід відбувся найбільш м’яко та максимально комфортно. Немає завдання створити надлишкові складнощі для роботи українського бізнесу», — резюмувала Інна Богатих.

Далі в програмі Х Щорічного форуму юрисконсультів: обговорення трансформації юридичної функції під час війни, нюанси взаємодії із зовнішніми юридичними радниками, заходи подолання енергетичної кризи, реалії трудових відносин в умовах воєнного стану, а також очікування щодо післявоєнного відновлення України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA