прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Х Міжнародний судово-правовий форум: Голова ВС Всеволод Князєв розповів про пріоритетні елементи подальшого реформування судової системи

Х Міжнародний судово-правовий форум: Голова ВС Всеволод Князєв розповів про пріоритетні елементи подальшого реформування судової системи

  • 15.09.2022 11:59

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв виступив на Х Міжнародному судово-правовому форумі зі спеціальною доповіддю «Завершення реформування судової системи в контексті Плану відновлення України та євроінтеграційного процесу».

Констатувавши, що на сьогодні існує очевидний попит на судову реформу, він зосередив увагу глядачів на таких аспектах функціонування сфери правосуддя та її подальшого реформування:

  • Здійснення правосуддя під час війни
  • Практика зміни підсудності та відрядження суддів
  • Кадрове забезпечення правосуддя
  • Формування ВРП та ВККС
  • Зміни мапи судів
  • Запровадження дистанційного розгляду справ

Звернувшись до статистики, Всеволод Князєв повідомив, що кількість справ, які надійшли у першому півріччі 2022 року на розгляд судів, на 46% менша, ніж у першому півріччі 2021 року. Найбільше падіння — понад 50% — це господарські суди. До Верховного Суду за перше півріччя надійшло на 40% менше справ, ніж на цю саму дату торік.

«Безумовно, єдиним поясненням цього є повномасштабна війна, яку ворог почав 24 лютого на нашій землі», — вважає Голова ВС.

Він детально розповів про адаптацію судової системи до роботи в умовах війни, зміну підсудності судів (було змінено підсудність 133 судів; згодом підсудність 39 судів було відновлено) та відрядження суддів (уже відряджено до інших судів понад 300 суддів першої інстанції, усіх суддів Херсонського та Луганського апеляційних судів; завершується вирішення питання щодо відрядження суддів Донецького апеляційного суду; також вирішено питання стосовно відрядження суддів спеціалізованих судів — Херсонського окружного адміністративного та господарського судів).

«Завдяки процедурі відрядження вдалось певною мірою покращити кадрову ситуацію в судах», — наголосив Всеволод Князєв.

Продовжуючи висвітлювати кадрові проблеми судової системи, він озвучив прогнози щодо відновлення функціонування ВРП та ВККС, а також звернув увагу на доцільність спрощення, а якщо більш точно — скорочення конкурсних процедур для кандидатів у судді.

Далі Голова Верховного Суду прокоментував процес узгодження мережі судів із новою системою районів в областях «в умовах збереження, звісно, права на доступ до суду». А говорячи про дистанційне правосуддя як один із інструментів забезпечення доступу до правосуддя, Всеволод Князєв зазначив, що відповідні рішення вже запроваджено в багатьох країнах і Україні, яка справедливо вважаться лідером у сфері ІТ, також слід прискоритись, зокрема прийнявши відповідні законодавчі зміни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA