КАС ВС відмовив кандидату в судді Ярощуку в задоволенні нового позову до ВККС — PRAVO.UA КАС ВС відмовив кандидату в судді Ярощуку в задоволенні нового позову до ВККС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КАС ВС відмовив кандидату в судді Ярощуку в задоволенні нового позову до ВККС

КАС ВС відмовив кандидату в судді Ярощуку в задоволенні нового позову до ВККС

  • 10.12.2020 17:43

Учора, 9 грудня, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив в задоволенні позову у справі № 9901/342/20, ініційованій кандидатом у судді Василем Ярощуком за позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Зокрема, Ярощук оскаржив рішення Комісії від 1 жовтня 2019 року про затвердження рейтингу учасників конкурсу на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних судах та 22 вакантних посад суддів у місцевих господарських судах, оголошеного рішенням Комісії від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19. Також просив зобов’язати ВККС повторно розглянути питання про затвердження рейтингу учасників конкурсу, сформувати і затвердити новий рейтинг учасників конкурсу.

Ухвалою Верховного Суду від 25 листопада 2020 року залучено двох кандидатів у судді до участі в цій справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача. Інтереси однієї з кандидаток представляла адвокат Тетяна Ющенко.

Під час судового розгляду справи позивач наполягав на тому, що його «дискриміновано за професійною ознакою».

Торік пан Ярощук подав один позов (справа № 9901/517/19, провадження в ній було відкрито ще 30 вересня 2019 року), де оскаржив рішення Комісії в частині допуску до участі в оголошеному 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів спеціалізованих судів 18 осіб, стосовно яких відповідачем 7 серпня 2019 року внесено рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів (так званих кандидатів-двійників). Після відмови суду в задоволенні одного з клопотань позивача він вирішив відмовитися від цього позову та ініціював інший — справу № 9901/342/20.

Парируючи аргумент про дискримінацію кандидата в судді, Тетяна Ющенко вдалась до історичного методу тлумачення норми права. Зокрема, вона нагадала, що раніше під час письмового іспиту кандидати в судді писали проєкт судового рішення за однією зі спеціалізацій (згодом могли перемогти в конкурсі до суду іншої спеціалізації), потім писали роботи за чотирма спеціалізаціями, що також не було правильним підходом, адже на загальний бал впливала письмова робота в юрисдикції, яка не є «рідною» для кандидата. Законодавець і кадрові органи продовжували шукати оптимальну модель написання практичних робіт, формування рейтингу кандидатів, які надалі будуть претендувати в той чи інший суд. Тож наявність двох рекомендацій за такої правової еволюції не є проблемою. Ба більше, зараз це питання не є актуальним, адже більшість «кандидатів-двійників» визначилися з пріоритетним для них судом.

КАС ВС відмовив позивачу в задоволенні адміністративного позову. Тепер Вища рада правосуддя не обмежена наявністю жодних судових процесів, які раніше стримували питання розгляду рекомендацій ВККС у спеціалізовані суди.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA