КАС ВС пояснив особливості надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок — PRAVO.UA КАС ВС пояснив особливості надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КАС ВС пояснив особливості надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок

КАС ВС пояснив особливості надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок

  • 31.05.2021 12:02

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду пояснив особливості надання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

ГУ Держгеокадастру надало позивачці дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,00 га. Позивачка уклала договір на розроблення проєкту землеустрою з ФОП, який має кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника. Вказана землевпорядна документація була розроблена та пройшла державну експертизу у відповідача.

Згодом позивачка звернулася до Державного кадастрового реєстратора із заявою та документацією із землеустрою для проведення державної реєстрації земельної ділянки, на що отримала відмову. У рішенні про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру зазначалося, що запитувана земельна ділянка накладається на ділянку, якій уже присвоєно кадастровий номер. Зважаючи на цю обставину, позивачка звернулася до відповідача із заявою про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки сільськогосподарського призначення. ГУ Держгеокадастру відмовило їй у задоволенні заяви. Не погоджуючись із вказаним рішенням відповідача, позивачка оскаржила його в суді.

Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, позов задовольнив.

Висновок КАС ВС (постанова від 7 квітня 2021 року у справі № 0640/4182/18)

Верховний Суд, переглядаючи спір за касаційною скаргою ГУ Держгеокадастру, залишив її без задоволення, а оскаржувані рішення – без змін, зазначивши таке.

Статтею 79-1 ЗК України передбачено, що формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок. Відповідно до ч. 5 ст. 79-1 ЗК України формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у чч. 6, 7 цієї статті) здійснюється за проєктами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок. Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування (чч. 6, 7 ст. 79-1 ЗК України).

Верховний Суд дійшов висновку, що поділ та об’єднання земельних ділянок за своєю суттю фактично є формуванням нової чи нових земельних ділянок, що передбачає певну процедуру щодо надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою стосовно поділу та об’єднання земельних ділянок, його погодження та затвердження в порядку, встановленому ЗК України, який визначає вичерпний перелік підстав для відмови у наданні такого дозволу, зокрема невідповідність місця розташування об’єкта вимогам:

  • законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів,
  • генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації,
  • схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць,
  • проєктів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Отже, земельна ділянка, на яку претендує позивачка, має бути виділена з уже сформованої земельної ділянки з присвоєнням іншого кадастрового номера. Таке звернення позивачки ґрунтується на вимогах закону й спрямоване на досягнення результату у вигляді отримання земельної ділянки у власність у спосіб, передбачений законодавством.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA