КАС ВС підтримав рішення НБУ щодо віднесення ПАТ "Діамантбанк" до неплатоспроможних — PRAVO.UA КАС ВС підтримав рішення НБУ щодо віднесення ПАТ "Діамантбанк" до неплатоспроможних — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КАС ВС підтримав рішення НБУ щодо віднесення ПАТ "Діамантбанк" до неплатоспроможних

КАС ВС підтримав рішення НБУ щодо віднесення ПАТ “Діамантбанк” до неплатоспроможних

  • 04.12.2023 17:16
ФОТО: https://bank.gov.ua/

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 29 листопада 2023 року залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій про правомірність рішення Національного Банку про віднесення ПАТ “Діамантбанк” до категорії неплатоспроможних, – про це повідомляє пресслужба НБУ.

Позивачем у цій справі виступав власник істотної участі ПАТ “Діамантбанк” – ТОВ “ПФК “Енергоінвест”.

“Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення Верховного Суду,  яким підтверджено правомірність рішення про виведення Діамантбанку з ринку. Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає”, – цитують слова начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктора Григорчука в пресслужбі.

Раніше, 24 квітня 2017 року, Правління Національного банку України прийняло рішення № 264-рш/БТ “Про віднесення ПАТ “Діамантбанк” до категорії неплатоспроможних”. Основною підставою для такого рішення був факт зменшення нормативів капіталу банку менше ніж до однієї третини від мінімального рівня, встановленого нормативно-правовими актами Національного банку, а також те, що банк не виконав у відповідний строк план реструктуризації, яким було передбачено здійснення заходів для його докапіталізації.

ТОВ “ПФК “Енергоінвест” у вересні 2017 року звернулося до суду з позовом до Національного банку, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення про віднесення ПАТ “Діамантбанк” до категорії неплатоспроможних.

29 травня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку, що Національний банк правомірно прийняв рішення про виведення ПАТ “Діамантбанк” з ринку. Це рішення підтвердив суд апеляційної інстанції, а також Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA