600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КАС ВС оприлюднив позицію щодо підстав зупинення провадження у справі до припинення воєнного стану

КАС ВС оприлюднив позицію щодо підстав зупинення провадження у справі до припинення воєнного стану

  • 02.03.2023 17:21

У Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду проаналізували підстави зупинення провадження у справі до припинення воєнного стану.

Пунктом 5 частини 1 статті 236 КАС України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, в складі Збройних сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, – до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Вказана вище норма має тимчасовий характер, тобто обмежується строком перебування сторони у складі Збройних сил України, що переведені на воєнний стан.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про Збройні сили України» № 1934-XII військові частини та органи військового управління є складовими елементами Збройних сил України, такі суб`єкти перебувають у їх структурі на постійній основі, що не обумовлено часовими межами або певними подіями, як, наприклад, завершення воєнного стану.

КАС ВС наголосив, що на органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до організаційної структури Збройних сил України, норма пункту 5 частини 1 статті 236 КАС України не поширюється.

Висновок КАС ВС

Норма пункту 5 частини 1 статті 236 КАС України може бути застосована судами під час вирішення питання про зупинення провадження у справі лише в разі перебування фізичної особи, яка є стороною чи третьою особою, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA