КАС ВС: невідповідність намірів забудови земельної ділянки є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень — PRAVO.UA КАС ВС: невідповідність намірів забудови земельної ділянки є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КАС ВС: невідповідність намірів забудови земельної ділянки є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень

КАС ВС: невідповідність намірів забудови земельної ділянки є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень

  • 20.02.2023 17:56
  • Невідповідність намірів забудови означає, що запланований для будівництва об’єкт не відповідає вимогам містобудівної документації на місцевому рівні,
  • тобто затвердженим текстовим та графічним матеріалам з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій конкретного населеного пункту.

На цьому наголосив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у спорі щодо оскарження рішення департаменту містобудування відносно відмови в наданні містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва. Постанова прийнята 19 січня 2023 року у справі № 640/9995/20.

КАС ВС залишив без змін рішення апеляційного суду про відмову в задоволенні позову з огляду на те, що заявлені наміри будівництва об’єкта не відповідають вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Висновки ВС

  • Відповідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації населеного пункту на місцевому рівні. На його основі розробляються інші види містобудівної документації на місцевому рівні, зокрема й детальний план території.
  • Отже, відповідність намірів забудови містобудівній документації на місцевому рівні під час ухвалення рішення про надання або відмову в наданні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки уповноважений орган визначає з урахуванням містобудівної документації на місцевому рівні – генерального плану та детального плану території, якщо такий розроблено.
  • Невідповідність намірів забудови земельної ділянки є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень. Це означає, що запланований для будівництва об’єкт не відповідає затвердженим текстовим і графічним матеріалам з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій конкретного населеного пункту.
  • Крім того, здійснення забудови, наміри якої суперечать вимогам містобудівної документації, нівелює мету планування та забезпечення сталого розвитку населеного пункту, а отже, порушує суспільні інтереси, які виражаються в забезпеченні дотримання правил благоустрою населеного пункту, спрямованих на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини; містобудівні умови та обмеження, які не відповідають генеральному плану населеного пункту й іншій містобудівній документації на місцевому рівні, не можуть вважатися такими, що враховують громадські та приватні інтереси під час планування й забудови територій.

«Поняття «багатофункціональний комплекс» має широке тлумачення і охоплює поєднання декількох функцій, однак детальним планом території визначено конкретну функцію – це територія підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення. Натомість розміщення багатофункціональної будівлі, переважне призначення якої – офісні приміщення, суперечить містобудівній документації на місцевому рівні та не обумовлене містобудівними вимогами», — зауважив КАС ВС.

Також читайте: АП ВАКС не змінила запобіжного заходу для адвоката, який підозрюється у підбурюванні до надання 300 тис. дол. США неправомірної вигоди правоохоронцям

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA