Карпатнафтохім позивається до рф і вимагає від Офісу Генпрокурора спростувати недостовірну інформацію — PRAVO.UA Карпатнафтохім позивається до рф і вимагає від Офісу Генпрокурора спростувати недостовірну інформацію — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Карпатнафтохім позивається до рф і вимагає від Офісу Генпрокурора спростувати недостовірну інформацію

Карпатнафтохім позивається до рф і вимагає від Офісу Генпрокурора спростувати недостовірну інформацію

  • 24.01.2023 18:08
Рубрика Новини

ТОВ «Карпатнафтохім» 26 грудня 2022 року подало до суду позов до російської федерації, вимагаючи стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди в розмірі понад 487,3 млн гривень, понад 84,3 млн доларів США і майже 96,3 млн євро, а також стягнення судових витрат. Про це повідомляють «Вікна».

4 січня 2023 року Господарський суд Івано-Франківської області ухвалив залишити позовну заяву без руху, зважаючи на те що позивачем не сплачено судовий збір, а також не додано вказані у додатку до позовної заяви документи.

В ухвалі зазначено, що від сплати судового збору звільняються, зокрема, позивачі у справах за позовами до держави-агресора російської федерації про відшкодування майнової шкоди, заподіяної у зв`язку зі збройною агресією, що призвела до порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно. А в цьому випадку предметом позову є стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди.

Згідно з рішенням суду, за таких обставин позивач не довів наявності передбачених чинним законодавством умов, необхідних для звільнення його від сплати судового збору.

За заявлені позовні вимоги ТОВ «Карпатнафтохім» необхідно сплатити судовий збір у розмірі понад 868 тис. грн.

Суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків. Позивачу в десятиденний строк необхідно усунути недоліки позовної заяви. Суд також вирішив, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами

Крім того, Карпатнафтохім подав до суду на Офіс Генпрокурора і ТОВ «ЄС Продакшен Груп» про спростування недостовірної інформації. На думку позивача, відповідачі поширили недостовірну інформацію про те, що господарська діяльність позивача пов’язана з російською федерацією, що зашкодило його діловій репутації. Також ТОВ «Карпатнафтохім» подало позов про спростування недостовірної інформації до Національної поліції України та Бюро економічної безпеки України.

Підготовче засідання у справі за позовом ТОВ «Карпатнафтохім» до Національної поліції і Бюро економічної безпеки призначили на 26 січня. Наступне судове засідання у справі за позовом ТОВ «Карпатнафтохім» до Офісу Генпрокурора і ТОВ «ЄС Продакшен Груп» призначено на 7 лютого.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA