прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Кабмін затвердив правила перевірки нотаріального документа через «Дію»

Кабмін затвердив правила перевірки нотаріального документа через «Дію»

  • 04.07.2022 10:58

Перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом) в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату, а також отримати його електронну копію можна буде онлайн за допомогою мобільного застосунку «Дія» — відповідну постанову було прийнято Кабінетом Міністрів України.

«Для цього спочатку нотаріус має сформувати нотаріальний документ з електронним ідентифікатором та завантажити його електронну копію, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого електронного підпису, до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату. Надалі такий документ можна буде перевірити, використовуючи мобільний застосунок “Дія”. Для цього заінтересованій стороні, якій необхідно перевірити справжність нотаріального документа, потрібно відсканувати електронний ідентифікатор у режимі реального часу засобами мобільного застосунку “Дія», — пояснює заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

За його словами, перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором, та правила їх обліку в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату буде затверджуватись Мін’юстом додатково.

 На першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися такі документи:
  • довіреність;
  • договір оренди транспортних засобів;
  • заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.
За результатами сканування електронного ідентифікатора відображатиметься інформація щодо відсутності або наявності в системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:
  • номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;
  • тип нотаріального документа;
  • дата вчинення нотаріальної дії;
  • прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;
  • номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Додатково завдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документа. Для цього особа, щодо якої складено нотаріальний документ, має надати згоду за допомогою застосунку “Дія”. Цей процес відбувається в один клік, після чого електронна копія нотаріального документа стане доступною для перегляду на мобільному пристрої заінтересованої особи, яка перевіряє документ.

Перевірити нотаріальний документ з електронним ідентифікатором зможуть нотаріуси, органи державної влади, місцевого самоврядування, інші заінтересовані особи.

Концепція змін підготовлена робочою групою, створеною Мін’юстом за участю Нотаріальної палати України, державного підприємства «Національні інформаційні системи», Міністерства цифрової трансформації.

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не скасовує необхідності надавати оригінал нотаріального документа.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA