Кабмін опублікував результати розслідування кібератак на сайти держустанов — PRAVO.UA Кабмін опублікував результати розслідування кібератак на сайти держустанов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Кабмін опублікував результати розслідування кібератак на сайти держустанов

Кабмін опублікував результати розслідування кібератак на сайти держустанов

  • 17.01.2022 09:16

Держспецзв’язку разом із СБУ та кіберполіцією продовжують розслідування кібератак на сайти органів державної влади, що сталася вночі з 13 на 14 січня. Загалом атакували понад 70 держресурсів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання.

“Контент сайтів змінено не було та витоку персональних даних не відбулося. Наші фахівці разом із командами міністерств і відомств уже відновили роботу більшості сайтів”, – заявляють на сайті уряду.

Також з ініціативи СБУ було відключено низку важливих державних ресурсів, зокрема і портал “Дія”. Це було необхідно для локалізації проблеми та щоб не допустити поширення атаки. Мобільний застосунок “Дія” працював та працює в штатному режимі.

Важливою задачею було встановити метод реалізації атаки, зібрати цифрові докази та якомога швидше відновити роботу вебресурсів. Протягом дня у медіа з’являлися повідомлення про використання хакерами конкретної вразливості системи керування контентом. Це було лише однією з версій, що опрацьовувалась фахівцями.

Кабінет Міністрів України заявляє, що  з великою ймовірністю відбулася так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ із правами адміністрування до вебресурсів, які постраждали внаслідок атаки.

Нагадаємо, що відбулася хакерська атака урядових сайтів, як офіційно заявило Мінцифри.

Крім того, на сайті Мінцифри йдеться про таке:

“Станом на зараз можна сказати, що всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія. Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах”.

Найчастіше кібервійська Росії працюють проти США та України, намагаючись за допомогою технологій розхитати політичну ситуацію. Остання кібератака — один із проявів гібридної війни Росії проти України, яка триває з 2014 року.

“Зазначимо, що “Дія” не зберігає персональні дані українців. Усі вони розміщені у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки «мостом» між інформацією з держреєстрів та користувачем”, – вказано на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA