600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Юриспруденція у воєнний час: у ТПП проаналізували виклики та можливості юридичної сфери під час війни та в період післявоєнної відбудови

Юриспруденція у воєнний час: у ТПП проаналізували виклики та можливості юридичної сфери під час війни та в період післявоєнної відбудови

  • 31.03.2023 17:42

30 березня ц.р. в приміщенні Торгово-промислової палати України відбувся юридичний форум «Юриспруденція у воєнний час: виклики та можливості».

У рамках форуму відбулися три панельні дискусії, в процесі яких були проаналізовані загальні питання, проблеми й виклики юридичної сфери у воєнний час, після закінчення війни та в період післявоєнної відбудови.

«Український бізнес повинен змінювати правила гри. Він має створювати найкращу продукцію, надавати сервіс найвищого рівня, для чого йому необхідно бути захищеним. Саме тому роль юридичної сфери є чи не найважливішою. Адже зміни вже незворотні, і працювати чесно і прозоро є вигідним для всіх», — наголосив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Наскрізним меседжем форуму були теми правової та соціальної відповідальності юристів, яких згуртувала та загартувала війна. І те, як культура спільної відповідальності є рушієм країни до спільної перемоги.

«Однією з умов трансформації юридичної галузі є підвищення рівня правової культури. Юристи зобов’язані стати лідерами заради внесення змін у правову культуру, стати локомотивами цих змін. Адже це є запорукою нашого успішного майбутнього», — вважає приватний нотаріус Зоряна Пелех, засновниця юридичного офісу Зоряни Пелех.

Євген Петров, суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду, зазначив, що судова система здатна змінюватися та еволюціонувати разом із соціальними змінами. Вона потроху стає відкритішою і поступово наближається до європейських стандартів.

Альона Шуліма, партнерка Pragma Consulting Group, голова GR Комітету Асоціації правників України, заслужена юристка України, розповідала про виклики юриспруденції після закінчення війни. Вона звернула увагу на викривлення ринку, яке очікує Україну, фрустрацію та переможну ейфорію, співвідношення очікувань та результатів.

«Юристи — судді, адвокати, нотаріуси, корпоративні юристи — вже зараз мають рухатися у тренді світових тенденцій, зокрема цифровізації, — наголосив Роман Бабій, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. — Впевнений, що час, коли штучний інтелект замінить юристів у написанні законопроєктів та веденні представництва в судах, іще не настав».

Юлія Мороз, керуюча адвокатським бюро, кандидатка юридичних наук, поділилася особистими кейсами подолання перешкод на кар’єрному шляху та говорила про важливу роль соціальної відповідальності для юристів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA