ІР-офіс зареєстрував нове географічне зазначення – «Закарпаття / Закарпатське вино» — PRAVO.UA ІР-офіс зареєстрував нове географічне зазначення – «Закарпаття / Закарпатське вино» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ІР-офіс зареєстрував нове географічне зазначення – «Закарпаття / Закарпатське вино»

ІР-офіс зареєстрував нове географічне зазначення – «Закарпаття / Закарпатське вино»

  • 30.05.2024 16:48
Фото Закарпатської ОДА

29 травня 2024 року ІР-офіс зареєстрував нове географічне зазначення – «Закарпаття / Закарпатське вино». Його носитимуть білі, рожеві і червоні вина, які виробляються на території південно-західної частини Закарпатської області, де закінчується Паннонська рівнина та переходить у схили Карпатських гір Закарпатської області. Заявник – громадська спілка «Виноградарі та винороби Закарпаття». Про це йдеться на сайті ІР-офісу.

30 травня 2024 року у Закарпатській обласній військовій адміністрації (м. Ужгород) пройшов урочистий захід «Вино Закарпаття: Офіційне Географічне Визнання» з нагоди офіційної реєстрації географічного зазначення «Закарпаття / Закарпатське вино».

Участь у заході взяли:

  • Віктор Микита, голова Закарпатської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації;
  • Роман Сарай, голова Закарпатської обласної ради;
  • Богдан Падучак, перший заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР-офіс);
  • Ігор Паренчук, заступник директора ІР-офісу;
  • Володимир Кучеренко, генеральний директор Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром»;
  • Геннадій Гутман, засновник громадської спілки «Виноградарі і винороби Закарпаття», амбасадор Закарпаття, засновник ТОВ «Виноробна компанія Шато Чизай», та інші.

Вручаючи рішення про реєстрацію географічного зазначення «ЗАКАРПАТТЯ / ЗАКАРПАТСЬКЕ ВИНО», Богдан Падучак акцентував таке:

географічне зазначення (ГЗ) – це той об’єкт інтелектуальної власності, яким може пишатися вся країна, але до цього об’єкту висуваються серйозні вимоги щодо сертифікації, умов набуття правової охорони, та й сам процес реєстрації не є легким. Для того щоб зареєструвати ГЗ, потрібно пройти низку дозвільних процедур у різних органах (залежно від виду продукту), адже йдеться про високу якість й унікальність продукту та про репутацію виробника.

На жаль, раніше Україна невиправдано мало уваги приділяла популяризації географічних зазначень серед бізнесів. Тому їх кількість допоки була така невелика.

«Український ІР-офіс докладає чимало зусиль для розвитку географічних зазначень в Україні. Ми надзвичайно раді відновленню процесу реєстрації географічних зазначень і сподіваємося, що в найближчі роки кількість заявок на реєстрацію значно зросте. Адже географічні зазначення – це не лише об’єкт інтелектуальної власності, який підтверджує оригінальне походження продукту з певної місцевості. Вони також є запорукою збереження традицій та самобутності окремих регіонів нашої країни. Розвиток географічних зазначень сприяє розвиткові національної культури, традицій та підвищує впізнаваність України на міжнародній арені», – наголосив Богдан Падучак.

Генеральний директор «Укрвинпрому» Володимир Кучеренко назвав подію важливим кроком у розвитку Закарпатського виноробного регіону, оскільки це не лише підкреслює унікальність закарпатських вин, але й сприяє зміцненню позицій української виноробної галузі на міжнародному ринку:

«Ми доклали величезних зусиль для того, щоб офіційно визнати Україну як країну виноробства з боку відповідних установ у США та Європі. Ми також долучили Крим до реєстру як невіддільну територіальну зону виноробства України. Ми досягли цієї мети, але маємо намір продовжувати розвиватися. На сьогоднішній день маємо географічне зазначення “Закарпаття / Закарпатське вино” і сподіваємося, що українське вино матиме ще більше визнання та розвитку в майбутньому».

За його словами, відкриття українським виробникам нових експортних шляхів є одним із пріоритетних завдань «Укрвинпрому». Зусилля корпорації стали важливою складовою частиною досягнення цієї мети. Завдяки наполегливій роботі всі українські виноробні регіони внесені до відповідного реєстру США, що офіційно визнає Україну виноробною державою.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA