Інженерно-технічні заходи цивільного захисту під час планування та забудови територій — аналіз законопроєкту — PRAVO.UA Інженерно-технічні заходи цивільного захисту під час планування та забудови територій — аналіз законопроєкту — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Аналітика » Інженерно-технічні заходи цивільного захисту під час планування та забудови територій — аналіз законопроєкту

Інженерно-технічні заходи цивільного захисту під час планування та забудови територій — аналіз законопроєкту

  • 27.05.2022 11:20

В парламенті зареєстровано законопроєкт про планування та забудову територій з обов’язковими бомбосховищами (№ 7398)

Олександр Коваль, адвокат, керівник департаменту GRAMATSKIY & PARTNERS, проаналізував, як ухвалення такого закону позначиться на містобудівній сфері.

Повномасштабна військова агресія рф актуалізувала увагу як влади, так і населення усієї країни до захисних споруд цивільного захисту. Швидкий розвиток подій у перші дні наступу російських військ викрив як дефіцит таких споруд, так і непридатність багатьох укриттів для захисту населення від бомбардувань. Стан підвалів багатоповерхівок свідчив про неможливість тривалого перебування в них. Не кажучи вже про те, що в панельних будинках підвал як укриття є небезпечним місцем для переховування через загрозу завалення значної частини панельного будинку внаслідок бомбардування чи ракетного обстрілу.

Якщо законопроєкт № 7398 стане законом, то інженерно-технічні заходи цивільного захисту стануть частиною містобудівної документації як на регіональному, так і на місцевому рівнях, до розгляду якої в обов’язковому порядку залучатимуться фахівці ДСНС. А у разі будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, інженерно-технічні заходи цивільного захисту стануть розділом проєктної документації на зведення таких об’єктів з усіма сучасними вимогами інклюзивності як для людей з обмеженими можливостями, так і для маломобільних груп.

Очікується, що спрощений порядок передання земельних ділянок для зведення захисних споруд цивільного захисту, а також можливість передання вже зведених споруд подвійного призначення в користування третім особам із метою їх підтримання в належному стані й утримання в готовності лише приверне увагу небайдужих підприємців до цієї соціально відповідальної справи.

Відбудова ледве не повністю зруйнованих на Сході України міст з урахуванням вимог цього закону суттєво покращить вирішення складних питань захисту цивільного населення як від військових загроз, так і від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Було б чудово, якби зведення таких захисних споруд здійснювалося за вимогами зведення бомбосховищ з урахуванням новітнього світового досвіду в цьому питанні, наприклад, Фінляндії, де захисні споруди готові захистити населення не лише від авіаційних та ракетних ударів, а й від хімічних та радіаційних уражень території, а всередині виглядають як ТРЦ.

Вкрай складним видається втілення цієї ідеї в містах України зі щільною забудовою. Чимало наявних об’єктів без укриттів уже не доповнити навіть простими укриттями без їх тотальної реконструкції або перебудови. Та виклики сьогодення переконливо свідчать, що хоча б на околицях міст бомбосховища повинні бути.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA