International Bar Association ІВА вимагає підтримки для України у зв'язку з агресією РФ — PRAVO.UA International Bar Association ІВА вимагає підтримки для України у зв'язку з агресією РФ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » International Bar Association ІВА вимагає підтримки для України у зв'язку з агресією РФ

International Bar Association ІВА вимагає підтримки для України у зв’язку з агресією РФ

  • 24.02.2022 15:21

Міжнародна асоціація юристів (ІВА) вважає, що Україна є єдиним фронтом проти російської агресії, необхідним для боротьби з автократією.

Заява англійською:

The International Bar Association (IBA) – the global voice of the legal profession – condemns in the strongest terms Russia’s invasion of Ukraine ordered by President Vladimir Putin.

IBA President Sternford Moyo stated: ‘This act by President Putin is a watershed moment that indisputably violates international law. Member States of the United Nations have, since 1945, agreed that territory should only change hands by consent. This rule is at the centre of maintaining international law and order between States. The IBA, founded to promote and protect the rule of law, strongly condemns Russia’s invasion of Ukraine.’

IBA Executive Director, Mark Ellis, commented: ‘International law is clear and absolute. A state is prohibited from the use or threat of force against another state. This is to ensure that the territorial integrity and political independence of the state are not violated. All instances of the use of force by one state against another, regardless of gravity or aims, constitute a violation. This protective principle is inviolable and one of the most fundamental norms of international law. There are only two main exceptions to this principle – the state is acting in self-defence or acting pursuant to a United Nations Security Council resolution. Neither of these two exceptions is applicable to Russia’s actions against Ukraine.’

Заява українською

Міжнародна асоціація юристів (IBA) – глобальний голос юридичної професії – якнайрішучіше засуджує вторгнення Росії в Україну за наказом президента Володимира Путіна.

Президент IBA Стернфорд Мойо заявив: «Цей акт президента Путіна є переломним моментом, який, безперечно, порушує міжнародне право. Держави – члени Організації Об’єднаних Націй з 1945 року погодилися, що територія повинна переходити лише за згодою. Це правило є центральним для підтримки міжнародного правопорядку між державами. IBA, заснована для сприяння та захисту верховенства права, рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну».

Виконавчий директор IBA Марк Елліс прокоментував: «Міжнародне право є чітким і абсолютним. Державі заборонено застосовувати силу або погрозу силою проти іншої держави. Це робиться для того, щоб не порушувалися територіальна цілісність і політична незалежність держави. Усі випадки застосування сили однією державою проти іншої, незалежно від тяжкості чи цілей, є порушенням. Цей захисний принцип є непорушним і є однією з найбільш фундаментальних норм міжнародного права. Існують лише два основних винятки з цього принципу – держава діє в порядку самооборони або діє відповідно до резолюції Ради безпеки ООН. Жоден з цих двох винятків не застосовується до дій Росії проти України».

Наводимо також переклад повідомлення на сайті ІВА за 22 лютого

Після кількох тижнів щораз більшої напруженості на кордонах України та зіткнень на місцях, 21 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про визнання контрольованих повстанцями районів Донецька та Луганська незалежними державами та ввів війська до країни.

За повідомленнями, останніми днями вздовж кордонів України було розгорнуто до 200 000 російських солдатів, що зробило російське вторгнення неминучим. Світові лідери погрожували запровадити жорсткі санкції проти Москви. Але оскільки дипломатичні переговори не призвели до виходу з глухого кута, збільшення кількості російських військ під приводом здійснення “миротворчих обов’язків” говорить про те, що повномасштабне вторгнення тепер неминуче.

Після вторгнення Росії та подальшої анексії Криму у 2014 році зростали побоювання, що президент Володимир Путін використовує загострення ситуації на Сході України як “хибний прапор”, щоб виправдати вторгнення на дві сепаратистські території. Також було проведено паралелі з російсько-грузинською війною 2008 року, коли Росія вторглася до Грузії після спалаху насильства між грузинськими військами та південноосетинськими сепаратистами.

Росія вимагала гарантій того, що ні Україна, ні Грузія не будуть прийняті до Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Ольга Лаутман – експерт з Росії, України та Східної Європи, старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики. «[Російському уряду] просто потрібен був привід і одночасно відволікаючий маневр, – каже вона. – Під час цих переговорів не було жодної паузи. Все, що ви бачите, це збільшення кількості військових».

Лаутман високо оцінює зусилля деяких країн щодо надання військової підтримки Україні та сусіднім балканським державам. Проте вона вважає, що світові держави не мають бути наївними. «Ви повинні залишити двері відчиненими для дипломатії, але водночас ви маєте реально розуміти, що Путін хоче Україну, – каже вона. – У Росії найважливіше для будь-якої людини – залишити після себе спадщину. А він хоче залишити після себе спадщину у вигляді відновлення територій, втрачених під час розпаду Радянського Союзу”.

В Україні громадська підтримка членства в НАТО залишається високою. Президент України Володимир Зеленський каже, що конфлікт виходить за межі амбіцій країни в НАТО та спрямований на захист майбутнього України. Ці настрої були добре видно у Харкові на початку лютого, коли тисячі протестувальників тримали транспаранти у другому за величиною місті країни з написами “Харків – це Україна” та “Зупиніть російську агресію”.

«Боротьба за Україну така важлива, бо якщо ми досягнемо успіху, ми дамо зрозуміти, що демократія може перемогти, що демократія краща за автократію» – Дар’я Каленюк, виконавчий директор, Центр антикорупційних дій.

Помаранчева революція 2014 року та подальше усунення від влади президента Віктора Януковича стали пробою цієї української непокори. Дар’я Каленюк, виконавчий директор та співзасновник Центру протидії корупції (ЦПК) у Києві, каже, що це прагнення відстоювати демократію та верховенство закону лише посилилося. “Український народ бореться з постійними спробами кремлівського режиму повернути нас під свій вплив, – каже вона. – Український народ вісім років тому дуже чітко та твердо сказав: “Ми за гідність. Ми за справедливість. Ми проти корупції. Ми за західні цінності та погляди, які засновані на свободі та гідності, на повазі прав людини”.

З 2012 року ЦПК зосередився на боротьбі з великою корупцією та створенні незалежних та прозорих інститутів у країні. За словами Каленюк, міжнародна спільнота несе відповідальність за те, щоб Україна могла продовжувати йти цим шляхом реформ. Боротьба за Україну дуже важлива, тому що, якщо ми досягнемо успіху, ми дамо зрозуміти, що демократія може перемогти, що демократія краща за автократію, – каже вона. – Саме це насправді загрожує Володимиру Путіну. Йому не потрібна ця історія успіху для всього світу”.

Проте суспільна довіра до здатності Зеленського проводити реформи та ефективно протистояти російським загрозам неухильно знижується. Це лише наголошує на серйозності кризи, з якою зіткнулася Україна, каже Ганна Рамберг, співголова Інституту з прав людини Міжнародної асоціації юристів. «Україні необхідна потужна підтримка у відстоюванні верховенства закону та прав людини, – каже вона. – Хвиля автократії в Європі та інших країнах може легко отримати підтримку, якщо відсутність довіри до уряду та інститутів зростатиме, як це відбувається у багатьох частинах світу. Криза довіри підриває демократію, і альтернативи демократії можуть отримати підтримку».

Лаутман каже, що Україна вже давно є “лабораторією гібридної війни” Росії і продовжує боротися з цілеспрямованими кібератаками, кампаніями з дезінформації та навмисними спробами російської влади викликати громадянські заворушення на українській землі.

Нещодавні кроки Росії – посилення підтримки президента Лукашенка в Білорусі та використання як зброї міграційної та енергетичної криз у Європі – можуть мати ще більш серйозні наслідки. «Оскільки Путін допомагає Лукашенку утримати владу, він збільшив свої збройні сили, їх територіальні масштаби, і тепер він буквально становить пряму загрозу на кордонах ЄС, – каже вона. – Це дуже небезпечно для майбутнього. Хоч як би все було міцно зосереджено навколо України, неважко уявити, що це перейде за межі України, торкнеться країн НАТО і переросте у велику війну”.

США, Великобританія та ЄС заприсяглися запровадити нові санкції у відповідь на агресію Росії. І Лаутман, і Каленюк згодні з тим, що проти Кремля мають бути введені жорсткіші санкції, особливо проти олігархів, близьких до російської влади.

Каленюк вважає, що санкції США мають бути спрямовані також проти “Північного потоку – 2”, спірного газопроводу, який має доставити 55 мільярдів кубометрів російського газу безпосередньо до Німеччини по дну Балтійського моря. Раніше США висловлювали побоювання, що Москва може використовувати його як важіль для дестабілізації Європи. Однак у травні 2021 року адміністрація Байдена зменшила політичний тиск і скасувала санкції щодо російської компанії, яка відповідає за будівництво газопроводу. На початку лютого президент Байден заприсягся перекрити трубопровід у разі вторгнення Росії в Україну. 22 лютого Німеччина заявила, що у відповідь на військові дії Росії вона зупиняє затвердження проєкту газопроводу.

«Скасування цих санкцій було помилкою адміністрації Байдена, – каже Каленюк. – Це спонукало Володимира Путіна до подальших дій. Якщо ви будете м’якими і виконуватимете вимоги Володимира Путіна, у нього будуть нові вимоги. Вони ніколи не закінчаться. Ви маєте бути сильними. Він розуміє лише мову сили. “Північний потік – 2″ має бути заборонений негайно, не чекаючи подальшого вторгнення в Україну”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA