«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника в спорі з фрахтувальником про стягнення заборгованості у зв’язку з простоєм судна — PRAVO.UA «Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника в спорі з фрахтувальником про стягнення заборгованості у зв’язку з простоєм судна — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника в спорі з фрахтувальником про стягнення заборгованості у зв’язку з простоєм судна

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника в спорі з фрахтувальником про стягнення заборгованості у зв’язку з простоєм судна

  • 22.05.2024 10:54

Команда одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси іноземного судновласника в судовому спорі з фрахтувальником про невиконання ним зобов’язань щодо сплати демередж у зв’язку з простоєм судна під час проведення вантажних операцій в українському порту.

У 2022 році іноземна компанія – власник танкера – уклала рейсовий договір чартеру судна з українським фрахтувальником. Під час перебування танкера під вантажними операціями в морському порту Рені (Україна) була нарахована плата за перебування судна в порту з перевищенням строку, представленого в договорі між сторонами, на загальну суму 102 тис. дол. США. Власник судна звернувся до фрахтувальника з вимогою оплатити рахунок, на що компанія погодилась та письмово підтвердила свої грошові зобов’язання.

Проте у 2023 році іноземний власник судна отримав лише третину від вказаної суми як часткову оплату рахунка. З того часу і до сьогодні фрахтувальник так і не сплатив залишок суми. У зв’язку з порушенням фрахтувальником своїх зобов’язань, власник судна звернувся до юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».

З метою захисту інтересів клієнта команда практики морського права ЮФ «Ілляшев та Партнери» підготувала та надіслала фрахтувальнику претензію з вимогою повністю оплатити рахунок. Адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» домоглися укладення угоди про врегулювання спору, згідно з якою фрахтувальник зобов’язався погасити свій борг відповідно до визначеного договором графіка.

Водночас фрахтувальник вчергове проігнорував свої зобов’язання, порушив умови укладеного договору та не погасив прострочену заборгованість, а також пеню, що виникла у зв’язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов’язань за мировою угодою. Багаторазові спроби врегулювати спір з фрахтувальником у досудовому порядку не дали результату, внаслідок чого адвокати одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» звернулись до суду з позовом про стягнення заборгованості з фрахтувальника.

3 квітня 2024 року Північний апеляційний господарський суд погодився з аргументованою позицією команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» та постановив стягнути з фрахтувальника основний борг у розмірі 75 тис. дол. США, пеню у розмірі 25 тис. дол. США, а також судовий збір. Постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дня її прийняття.

Над проєктом працювали адвокат, радник, керівник одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Сергій Неділько та адвокат Дмитро Груба.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA