прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Ілляшев та Партнери» домоглися застосування попереднього антидемпінгового мита на імпорт склотари з білорусі

«Ілляшев та Партнери» домоглися застосування попереднього антидемпінгового мита на імпорт склотари з білорусі

  • 09.11.2022 13:26

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко, що представляє інтереси Асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України», а також її членів, домоглася застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну склотари походженням із республіки білорусь.

За проміжними результатами антидемпінгового розслідування Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 2 листопада 2022 року прийняла рішення про застосування попереднього антидемпінгового мита у розмірі 31,37% щодо товару, що має такий опис: скляні ємності (банки для консервування, пляшки) для харчових продуктів і напоїв номінальною місткістю 0,15 л або більше, але менш ніж  2,5 л, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 7010 90 41 00, 7010 90 43 00, 7010 90 45 00; банки з кольорового скла номінальною місткістю більш ніж 0,33 л, але менш ніж 1 л, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодом 7010 90 53 00.

Це рішення є першим рішенням Комісії про застосування обмежувальних заходів щодо імпорту товарів в Україну після 24 лютого 2022 року. Застосування попередніх антидемпінгових заходів є вкрай рідкісним проміжним результатом у практиці проведення антидемпінгових розслідувань в Україні. Востаннє подібні заходи запроваджувались Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі у 2020 році в рамках проведення антидемпінгового розслідування, в якому юридичним радником національного товаровиробника також була юридична фірма «Ілляшев та Партнери».

«Застосування таких заходів є результатом своєчасного реагування урядом України на прояви недобросовісної конкуренції білоруських виробників на ринку склотари в Україні та дасть змогу національним виробникам швидше відновити роботу над усуненням наслідків демпінгового імпорту товару, – зазначила Олена Омельченко. – Це рішення є вкрай важливим особливо в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, під час якого значна кількість вітчизняних товаровиробників зазнали істотних збитків та потребують додаткового захисту від проявів недобросовісної конкуренції з боку білоруських виробників. Ми висловлюємо вдячність Мінекономіки та Міжвідомчій комісії за оперативне реагування на проблеми бізнесу та за готовність приймати вкрай важливі рішення в цей непростий для країни час».

Попереднє антидемпінгове мито застосовується строком на чотири місяці та нараховуватиметься з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Попереднє антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів).

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги Асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 22 грудня 2021 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA