прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Ілляшев та Партнери» домоглися скасування незаконного фінансового навантаження на компанії зеленої енергетики

«Ілляшев та Партнери» домоглися скасування незаконного фінансового навантаження на компанії зеленої енергетики

  • 14.10.2022 13:32

Команда практики вирішення спорів юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси ТОВ «Ресурсекоенерго» — виробника електричної енергії з альтернативних джерел — у справі щодо визнання протиправним рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Спір виник у зв’язку із затвердженням НКРЕКП нової редакції формули, за якою виробники електроенергії за «зеленим» тарифом були незаконно зобов’язані відшкодовувати ДП «Гарантований покупець» збитки, що виникли у зв’язку із його неможливістю продати придбану в них електроенергію.

Справа про визнання протиправними та нечинними змін, затверджених постановою НКРЕКП від 15.01.2021 № 46, розглядалась в українських судах майже два роки.

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав, що оновлена формула фактично була впровадженням додаткової фінансової відповідальності виробників, яким встановлено «зелений» тариф, та покладала на них обов’язок відповідати за торгову діяльність ДП «Гарантований покупець» на ринку електричної енергії.

Суд дійшов висновку, що НКРЕКП діяла поза межами повноважень та не у спосіб, що визначений Конституцією та законами України. На переконання суду першої інстанції, виробники електроенергії не можуть відповідати за торгову діяльність державного підприємства та не повинні відшкодовувати частку вартості врегулювання небалансу електричної енергії. Виробники електроенергії мають нести відповідальність перед державою в межах фактично понесених ними витрат, пов’язаних із врегулюванням небалансів електричної енергії, які гарантований покупець зазнав в результаті відхилення фактичних погодинних обсягів відпуску електричної енергії від прогнозованих погодинних графіків.

У жовтні 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував судове рішення суду першої інстанції та ухвалив нове, яким відмовив виробнику електроенергії у задоволенні позову. Проте 8 вересня 2022 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду погодився з рішенням суду першої інстанції та підтвердив незаконність оскаржуваного рішення НКРЕКП.

«Формула НКРЕКП повністю суперечила гарантіям, закладеним у законах, та загальноприйнятим принципам функціонування ринку електричної енергії і протиправно покладала на виробників електроенергії додаткове фінансове навантаження, — прокоментував результати розгляду справи керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Михайло Ілляшев. — Завдяки зусиллям нашої команди права всіх альтернативних виробників електроенергії відновлено».

Над проєктом працювали радники «Ілляшев та Партнери»  Валерія Гудій та Олег Трохимчук під керівництвом керуючого партнера Михайла Ілляшева.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA