Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука та його медіахолдингу в ЄС — PRAVO.UA Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука та його медіахолдингу в ЄС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука та його медіахолдингу в ЄС

Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука та його медіахолдингу в ЄС

  • 28.05.2024 14:11

Євросоюз запровадив санкції щодо Віктора Медведчука, який фінансував інформаційно-підривну діяльність кремля на території ЄС. Санкції запроваджено за матеріалами Служби безпеки України і Офісу Генерального прокурора у співпраці з Офісом Президента України та контррозвідкою Республіки Чехія. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, для проведення інформдиверсій Медведчук створив у Празі власну медіакомпанію Voice of Europe, яку очолив колишній генеральний продюсер телеканалу «112» Артем Марчевський.

Ця медіакомпанія масово поширювала російську пропаганду та фейки про війну в Україні, спрямовані на європейську аудиторію. Йдеться насамперед про маніпуляції з дискредитації ЗСУ та виправдовування воєнних злочинів рашистів проти цивільного населення.

Поширення контенту здійснювалось з інтернет-порталу Voice of Europe та власного YouTube-каналу.

Також вказано, що Медведчук використовував власну медіакомпанію для інформпідтримки та фінансування проросійських політпроєктів на території Євросоюзу.

Пік такої «активності» зафіксований напередодні виборів до Європарламенту, що мають відбутися в червні цього року.

«Використовуючи Voice of Europe, кремль намагався вплинути на перебіг передвиборчого процесу, щоб завести до законодавчого органу ЄС проросійських політиків. У такий спосіб москва планувала розширити власні можливості щодо розхитування суспільно-політичної ситуації в Європі та дискредитації України перед міжнародною спільнотою», – зазначили в СБУ.

У березні завдяки спільним заходам СБУ та західних партнерів Міністерство закордонних справ Чехії включило Медведчука, Марчевського та їхню компанію Voice of Europe до національного списку санкцій.

Наразі запроваджені для них обмеження поширюються по всій території Євросоюзу.

Відповідні санкції передбачають заборону на в’їзд і транзит через ЄС, а також замороження фінансових активів поплічників кремля у європейських країнах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA